[12.04.2017] W ruinach kamienicy znaleziono granat

Nowinki z miasta i okolic.
Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 1048
Rejestracja: 21 mar 2008, o 12:57
Kontakt:

[12.04.2017] W ruinach kamienicy znaleziono granat

Post autor: Adrian » 12 kwie 2017, o 15:56

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[AKTUALIZACJA GODZ.17.30] Saperzy zakończyli już prace. Granat został ujawniony przez operatora koparki. Został zabezpieczony. Na szczęście obyło się bez ewakuacji pobliskich budynków. Według relacji świadków, 54-letni mężczyzna, który zginął od lat znosił do domu znalezione przez siebie militaria.

[AKTUALIZACJA GODZ.16.20] Podczas prac na gruzowisku w Świebodzicach prokuratorzy ujawnili granat nasadkowy. Na miejscu pracuje grupa saperów z Wrocławia.
- Trudno ocenić czy pocisk jest uzbrojony i czy pochodzi z okresu II wojny światowej czy jest nowszy. Zespół przerwał pracę, czekamy na przyjazd saperów, którzy zabiorą go z miejsca katastrofy i ocenią jego stan i pochodzenie - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej, Tomasz Orepuk.
Jak udało ustalić się dziennikarzom Gazety Wyborczej, którzy obecni są na miejscu katastrofy, jedna z osób mieszkających w kamienicy przy Krasickiego kolekcjonowała militaria.

Syn mężczyzny, który katastrofę przeżył, powiedział Wyborczej: - Ojciec zbierał to po lasach i przynosił. Jak wychodziłem z domu, to siedział na kanapie i grzebał przy jakichś pociskach śrubokrętem.
Nie podjęto na chwilę obecną decyzji o ewakuacji mieszkańców.

Do tragedii doszło w ubiegłą sobotę przy ulicy Krasickiego. Budynek, w którym mieszkało kilkanaście osób zawalił się jak domek z kart. Niestety 6 osób zginęło, a cztery zostały ranne.
Prokuratorzy jako jedną z hipotez przyjęli m.in. wybuch gazu. Na ciele jednej z ofiar znaleziono też oparzenia.
- Świadczy to, że mógł on być blisko źródła ognia, czyli miejsca prawdopodobnego wybuchu. Czyli potwierdza to tezę, że przyczyną katastrofy mógł być wybuch gazu. Jednak w dalszym ciągu jest to tylko hipoteza, a nie potwierdzona przyczyna - dodał prokurator.

Źródło: Doba.pl

Zobacz też: [08.04.2017] Runęła kamienica przy ulicy Krasickiego, [11.04.2017] Wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]