[21.03.2017] Spalona hala wraca do życia

Nowinki z miasta i okolic.
Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 1048
Rejestracja: 21 mar 2008, o 12:57
Kontakt:

[21.03.2017] Spalona hala wraca do życia

Post autor: Adrian » 21 mar 2017, o 20:27

Swiebodzice.pl pisze:Część podmiotów, działających w hali przemysłowej przy ul. Wałbrzyskiej, która spłonęła w potężnym pożarze w ubiegłym tygodniu, może już wznawiać działalność. W poniedziałek, 20 marca, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił obiekt do użytkowania.

W części socjalno-bytowej podmioty zostały już wpuszczone na obiekt (m. in. przychodnia zdrowia, firma Ameoli, wkrótce wznowi działalność Alu Cast i inne, które czekają na podłączenie energii elektrycznej.

- To kwestia kilku najbliższych dni, gdy zostanie podłączona energia, zależy nam, by firmy mogły jak najszybciej prowadzić dalej swoją działalność, zarabiać, nie stracić klientów- mówi Łukasz Kwadrans, Prezes Invest Park Development, właściciela hali. – Obiekt został nam już przekazany, po wykonaniu opinii biegłego rzeczoznawcy niezwłocznie przystąpimy do odbudowy hali.

Największe starty w wyniku pożaru poniosły dwie firmy: lakiernia proszkowa, w której pożar wybuchł (zapaliła się zaledwie roczna sprężarka) oraz firma Śnieżka-Invest, świebodzicki producent słodyczy, która miała na obiekcie swoje magazyny. Spłonęły tu opakowania i gotowe produkty, na szczęście były ubezpieczone.

W poniedziałkowe popołudnie w ratuszu odbyło się także kolejne spotkanie z przedsiębiorcami, którzy ucierpieli w wyniku pożaru. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz podtrzymał propozycję udostępnienia pomieszczeń zastępczych dla firm, ale najprawdopodobniej nie będzie takiej potrzeby ze strony podmiotów, bo większość lada dzień wznowi swoją produkcję.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]