Podsumowanie roku 2010

Jak oceniasz miniony rok?

Czas głosowania minął 1 lut 2011, o 00:01

Bardzo dobrze
2
20%
Dobrze
6
60%
Neutralnie
2
20%
Źle
0
Brak głosów
Bardzo źle
0
Brak głosów
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 1048
Rejestracja: 21 mar 2008, o 12:57
Kontakt:

Podsumowanie roku 2010

Post autor: Adrian » 3 sty 2011, o 00:01

Jak w roku 2009, przygotowałem podsumowanie ubiegłego roku. Jak prezentował się rok 2010 pod względem wydarzeń i zainteresowania względem nich?

Styczeń i luty - miesiące tradycyjnie spokojne. Odbyły się dwa koncerty - w styczniu Gala Operetkowa, a w lutym Myslovitz. W dyskusjach - Zasypane miasto i Dworzec PKP w Świebodzicach.
W styczniu forum odwiedzono 8560 razy, a w lutym 8162.

Marzec - rozpoczęto remont elewacji ratusza. Spłonęła zabytkowa stodoła w Stadzie Książ.
W Ogólnych wiele dyskusji - m.in. o Pięknych naszych ulicach - Sienkiewicza, Mieście w psich odchodach (swoją drogą - ciekawe, czy w tym roku będzie tak samo?) i kolejny temat, Dwa poprzednie w jednym ;).
Forum miało 16339 odsłon.

Kwiecień - miesiąc, w którym zginął tragicznie prezydent Polski Lech Kaczyński z innymi ważnymi w państwie osobami.
Dwa dni wcześniej otwarto kulę ściągniętą z ratuszowej iglicy. Wydarzenie odbiło się sporym echem w regionie, pisano o tym w gazetach i mówiono m.in. we Wrocławskiej TVP Info czy Teleekspresie, również z powodu odkrycia kradzieży monet podczas jednego z remontów. Monety powinny znajdywać się w kuli, tymczasem odkryto prowizorycznie załataną dziurę, przez którą złodzieje musieli wyciągnąć swój skarb.
Z powodu żałoby narodowej po katastrofie w Smoleńsku został przełożony koncert Bieriozki - dyskusja na ten temat. Wiele osób miało różne opinie, ale ostatecznie koncert się odbył, ze sporą widownią. Relacja
W Ogólnych - Nowa strona MDK, temat o wysepkach, kolejny temat o psich odchodach, Bezmyślne parkowanie i temat o nowym osiedlu. Problem z zapisami do przedszkola.
Forum odwiedzono 24412 razy.

Maj - tradycyjne Święto Kwiatów w Książu i majówka w Świebodzicach. Odbyła się kolejna - lecz pierwsza w tym roku - Giełda Staroci i akcja Polska Biega.
Po roku przerwy wznowiono pomysł Targów Rzemiosła Artystycznego. Całość prezentowała się dobrze, m.in. ze świetną wystawą powojennych zegarów Świebodzic. Pod koniec miesiąca odsłonięto nowe ławki na świebodzickim dworcu, postawione z inicjatywy harcerzy z "Trotera". Tabliczki z nazwami i fundatorami nie przetrwały nawet kilku dni. (Warto też dodać, że harcerze nie rozliczyli się z rachunków - do tej pory nie otrzymałem obiecanego dowodu wpłaty, który chciałem przedstawić osobom które się złożyły na zakup ławki - jako dowód, że pieniądze zostały przekazane.)
Dyskusje - nowy wygląd strony miasta, dyskusja o biuletynie świebodzickiej Platformy, Problem z wystawą harcerzy na dworcu PKP.
Wejść na stronę - 18080.

Czerwiec - Przede wszystkim Dni Świebodzic i wspaniałe koncerty Golców i Kultu.
Wykonano zdjęcie mieszkańców do "kapsuły czasu".
Odbyła się również pierwsza edycja Świebodzickiej Gry Miejskiej, która okazała się świetną inicjatywą. Lekko kontrowersyjny finał i podział nagród wywołał sporą dyskusję, którą możemy zobaczyć w temacie z wydarzeniem i w temacie o wcześniej wspomnianych ławkach.
W Ogólnych - o infrastrukturze sportowej, co robią przy ulicy Pocztowej. Była też głośna sprawa o morderstwie w hotelu.
Odsłon w czerwcu - 21761.

Lipiec - spokojny, wakacyjny miesiąc. Tylko przez moment ten spokój został zakłócony przez znalezienie niewypału w rzece przy ulicy Moniuszki. W dyskusjach - o kolejnym markecie - Polomarkecie, a także ciekawy temat utworzony jeszcze w maju - Odkrywać na nowo.
Odsłon - 17911.

Sierpień - powoli dokańczany zostaje remont ratusza i zegara. 10 sierpnia odbywa się montaż tarcz zegarowych, a 20 sierpnia na wieżę wróciła odnowiona kula. W międzyczasie otwarto Polomarket, gdzie z okazji otwarcia 300 marketu tej sieci odbył się koncert Leszczy.
Z dyskusji - Lumpeksy i Dyskusja o knajpach.
Forum zostało odwiedzone 14755 razy.

Wrzesień - przede wszystkim wydarzenia kulturalne i sportowe. Odbyły się Dni Wałbrzycha i Dożynki. Głośna zabawa do prawie 1 w nocy dała się niektórym we znaki, muzyka była słyszana aż na końcu Pełcznicy. ^_^ Otwarto boisko Victorii przy ulicy Sportowej, a w następnym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Pod koniec miesiąca w Wałbrzychu odbyła się opera - La Traviata.
Z dyskusji - bardzo ciekawe zdjęcia Świebodzic z lotu ptaka, dyskusja o służbach leśnych i temat o tym, co budują przy ulicy Wałbrzyskiej.
Dyskusji i odsłon jest mniej, ponieważ forum miało wtedy problemy z hostingiem i nie było dostępne przez około 2 tygodnie. Odsłon - 10209.

Październik - był ciekawym miesiącem. Odbył się wernisaż grafik Jana Palichleba - przyszło tyle ludzi, że część musiała stać na korytarzu :-) Po Bieriozce, odbył się kolejny świetny koncert z tej kategorii - Kozacy Rosji. Odbyła się także zbiórka krwi dla Karola i koncert charytatywny, podczas którego uzbierano aż ponad 7300 zł. W mieście miał miejsce Pożar, na szczęście niegroźny - nie było rannych. Z wydarzeń w okolicy - W Wałbrzychu otwarto galerię Victoria, wiele osób cieszy się z powodu dobrego kina, wcześniej najbliższe znajdowało się we Wrocławiu.
Z Ogólnych - Dyskusja o sklepach spożywczych i mięsnych. Widać już tematy i wiadomości o zbliżających się wyborach...
Forum odwiedzono 19551 razy.

Listopad - rozpoczął się informacją o śmierci taksówkarza i problemami z brakiem wody na Osiedlu Piastowskim. 10 listopada odbyła się ostatnia robocza sesja Rady Miejskiej, a tydzień później ratuszowy zegar, w pełni wyremontowany ponownie ruszył.

Ten miesiąc zdominowany był wyborami samorządowymi, kampanią i wydarzeniami wokół nich. Na forum można było zapoznać się z pełnymi listami kandydatów i plakatami. Wcześniej toczyła się dyskusja Bezradni radni. Cała główna dyskusja odbywała się w tym, 20-stronicowym temacie. Oprócz tego - dyskusja o programach wyborczych, awantura o baner wyborczy. Nie odbyła się wcześniej zapowiadana debata kandydatów na burmistrza. Przed ciszą wyborczą przeprowadziliśmy dwie ankiety - na burmistrza i radnych.

Zaraz po wyborach wyniki można było poznać w tym temacie, gdzie również znajduje się dyskusja na temat wyników. Powstał też temat Wybory, wybory i po wyborach.
Tymczasem, gdy w Świebodzicach wybory rozstrzygnięto już w pierwszej turze, w Wałbrzychu przygotowywano się do drugiej tury. Sprawa jest w toku i wałbrzyskie wybory mogą zostać przeprowadzone ponownie.

Listopad to absolutny rekord odsłon forum. Forum zostało odwiedzone 44807 razy, a samego 22 listopada strona osiągnęła 7466 odsłon i 1319 odwiedzin z różnych adresów IP.

Grudzień - połowa miesiąca z kawałkiem listopada była walką z propagandzistami i osobami próbującymi wykazać, że forum ma jakieś powiązania i wprowadza cenzurę. Wszystko skończyło się z chwilą blokady pisania użytkownikom niezalogowanym, ponieważ - oczywiście - założenie konta wiąże się już z pewnymi danymi ;)
Na samym początku odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej, z problemami - rada nie była w stanie powołać przewodniczącego, a w związku z tym zaprzysiężyć burmistrza. Potrzebna była kontynuacja i kilka głosowań, by móc wyłonić przewodniczącą. Odbyła się także kolejna Giełda Staroci. W międzyczasie poznaliśmy wyniki drugiej tury wyborów w okolicznych miastach. Dwa dni przed końcem roku miała miejsce kolejna sesja, ponownie z problemami - tym razem z wyborem wiceprzewodniczącego. Miesiąc zakończył się tradycyjnie imprezą sylwestrową na Rynku.
Z dyskusji - temat o niebezpiecznym zakręcie na chodniku z ulicy Wałbrzyskiej na Świdnicką, o telebimie i śnieżny reportaż. Dyskutowano także o wynagrodzeniu dla burmistrza.
Forum odwiedzono 29187 razy.

Oprócz wymienionych datowo tematów pojawiły się inne, bardzo ciekawe - np. temat z Zagadkami założony przez Sebę123, Panoramy założone przez użytkownika Domiss i cały dział historyczny, który będzie powoli rozwijany. Była też dyskusja o skateparku, który ma być utworzony w czasie tej kadencji.

Zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie i oceny minionego roku. Jeśli coś pominąłem - proszę o wiadomość.
Należałoby sobie życzyć, żeby obecny rok - 2011 - był jeszcze lepszy od poprzedniego. :-)

ODPOWIEDZ