[02.12.2010] Kontynuacja pierwszej sesji Rady Miejskiej

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Re: [02.12.2010] Kontynuacja pierwszej sesji Rady Miejskiej

Post autor: Adrian » 5 gru 2010, o 00:31

Ale skąd to wziąłeś? Przecież w statucie gminy Świebodzice nie ma czegoś takiego.

http://www.swiebodzice.pl/bip/strony/03_dzs_statut.htm

§ 14, § 16, § 19, § 68, § 74

Maku
Zaglądacz

Post autor: Maku » 5 gru 2010, o 00:45

Więc statut gminy jest niepodważalny! wiec to był mój błąd

Gość

Post autor: Gość » 5 gru 2010, o 11:54

Maku pisze:Nie było mnie tam ale mam pytanie: Dlaczego tylko jedna kandydatura była? dlaczego nikogo innego nie zarekomendowali uczestniczący w głosowaniu ??
Kandydat był jeden z dwóch powodów,po 1.dlatego,że radnego z opozycji ,koalicja na pewno by nie wybrała !!!!!! A po 2.dlatego,że z koalicji nikt Pani Horodeckiej nie wlezie w paradę.I tyle!!!!!!!!!!!

Gość

Post autor: Gość » 5 gru 2010, o 12:09

Przykro mi bardzo,ale statut gminy jest na drugim miejscu jeżeli chodzi o to co zapisane w Konstytucji RP czy w prawie administracyjnym,warto się spróbować dowiedzieć zanim się wyskoczy ze statutem.A i mam pytane,czy to jest "forum Świebodzic" czy forum Naszego Burmistrza?Dlaczego nie pozwolicie każdemu się wypowiedzieć swobodnie?Czemu komentujecie i obrażacie każdego kto opowie się przeciw obecnym rządzącym?

Gość

Post autor: Gość » 5 gru 2010, o 12:32

Coś podobnego! Na fali wyborczej wypłynęło kolejne „coś” . Objawił nam się sędzia sprawiedliwy nowo wybranej Rady i Burmistrza - niegdysiejszy radny, Pan Łyczba! Człowiek nieskazitelnego charakteru, moralizator o złotych, a może gorących, ustach. Wiem, że czas zaciera pamięć, ale, że wymazuje rozum, tego nie wiedziałem. Szanowny Panie – może lepiej opisałby Pan wspomnienia swojej działalności w roli radnego (w Ratuszu, w Wodociągach) –byłoby to o wiele ciekawsze.
A co do samej Pana opinii o sesji, to bije z niej taka stronniczość, że aż przykro czytać. Z obserwacji, wyniósł Pan subiektywne wrażenia, zobaczył to, co chciał zobaczyć. Kandydatka zbladła – a Pan co, poczerwieniał z wrażenia? I co Pana obchodzi rodzinny budżet Państwa Horodeckich? Powinien Pan pilnować swego. 8 lat temu, był Pan Radnym, ba – członkiem Zarządu Miejskiego i co Pan wtedy takiego dobrego zrobił? Warto się pochwalić! A może, o diecie, to była Pańska opinia i dlatego nie trafiła się Panu następna kadencja?
W drugim głosowaniu, bardzo się Panu dłużył czas. Jest pewne przysłowie o wypełnieniu nudnego czasu…
W ciekawy sposób widzi Pan współpracę z opozycja. Vice Przewodniczącymi powinni zostać radni z FWIL i PO. A może lepiej byłoby, gdyby i Przewodnictwo Rady objął opozycjonista? Wtedy i śnieg przestałby zasypywać miasto i ulice byłyby czyste, i rzeka Pełcznica wypełniłaby się mlekiem i miodem. Pan podziękował opozycji za przecięcie farsy i to, wg mnie, powinno wystarczyć – ma Pan u nich punkty. Gdyby sami chcieli współpracy, nie głosowaliby tylko na „nie”. Jak opozycja zamierza konstruktywnie współpracować przez 4 lata?
Co do godnych warunków ślubowania. Czy widzi Pan godniejsze miejsce, niż Ratusz? Może wg Pana w kościele – tam dużo powietrza i ławek. Panie Łyczba, nie szukaj Pan dziury w całym, powspominaj Pan lepiej lata swojej kadencji.

Awatar użytkownika
pawel
Moderator

Post autor: pawel » 5 gru 2010, o 19:31

Gość pisze:Przykro mi bardzo,ale statut gminy jest na drugim miejscu jeżeli chodzi o to co zapisane w Konstytucji RP czy w prawie administracyjnym,warto się spróbować dowiedzieć zanim się wyskoczy ze statutem.
Konstytucja nie reguluje procedury wybierania przewodniczącego rady :o, ewentualnie robi to ustawa o samorządzie gminnym, ale tam też nie ma tego o co ci chodzi. Takie rzeczy są regulowane w statutach gminy.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2010, o 19:33 przez pawel, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Post autor: Gość » 6 gru 2010, o 09:02

A swoją drogą Panie Adrianie,powiem Panu tak,mi obecny burmistrz nie zrobił nic złego i nie zrobi(nie jestem w żaden sposób od niego uzależniona),ale nie podobają mi się,co niektóre osoby w jego otoczeniu i tyle.Życzę mu tylko,przy okazji mikołajek,by ludzie wokoło niego,okazali się być lojalnymi wobec jego osoby.

Gość

Post autor: Gość » 6 gru 2010, o 10:00

Sytuacja z wyborem przewodniczacego rady to żeczywiście żenada. Pni Ela widząc, że niemal NIKT jej nie chce powinna zastosować wyjście o nazwie Honor - ale z niewiadomych przyczyn tego nie zrobiła. Miom skromnym zdaniem ta pani po pierwsze niczym na to stanowisko nie zasłużyła, niczym szczególnym sie nie wykazała, nie rozumiem więc dlaczego jest tak na siłę ślepo forsowana - i z tego co wieść gminna niesie - nie mam poparcia wśród własnego klubu. Po co więc ten cyrk Pani Elu? Dajecie pożywkę opozycji i takim pożalsięboże eksperyom jak niejaki Łyczba.
List Łyczby - to żenada - to człowiek nie mający jakiegokolwiek moralnego prawa do komentowania tego co dzieje się w mieście. Łazi jak smród po gaciach na każdej uroczystości w wyświechtanej koszuli i bawi się w reportera gazetki szkolnej. Poza tym ma zerowe kompetencje do komentowania - ale gadac to potrafi - w wodociągach się tym wykazał - znana sprawa...... :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

johnybravo

Post autor: johnybravo » 7 gru 2010, o 00:56

Kurcze !! Co jest grane. Mało mnie interesuje kto jest przewodniczącym a kto nie. I miasto mi porządnie odśnieżyć bo ani chodzić ani jeździć za bardzo się nie da.

Maku
Zaglądacz

Post autor: Maku » 7 gru 2010, o 09:35

właśnie odśnieżyć miasto :) Za Jasia pełno ludzi w pomarańczowych kamizelkach latało i odśnieżało a dziś zaledwie jeden chłopek chodzi z łopata po rynku :) Żal

ODPOWIEDZ