Podsumowanie roku 2009

Jak oceniasz miniony rok?

Czas głosowania minął 3 maja 2010, o 23:45

Bardzo dobrze
10
21%
Dobrze
24
50%
Neutralnie
6
13%
Źle
5
10%
Bardzo źle
3
6%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 48

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Posty: 1048
Rejestracja: 21 mar 2008, o 12:57
Kontakt:

Podsumowanie roku 2009

Post autor: Adrian » 2 sty 2010, o 23:45

Jak prezentował się rok 2009 pod względem wydarzeń i zainteresowania względem nich? Postanowiłem sporządzić krótką notkę na ten temat.

Styczeń i luty - miesiące spokojne. Z wydarzeń - m.in Polonez Świdnicki i I Miejskie Targi Zawodoznawcze. W styczniu forum odwiedzono 4956 razy, a w lutym 5065.

Marzec - w ostatnim dniu lutego miały miejsce "zamieszki" pod Śnieżką. Temat: "Śnieżka do likwidacji?" wywołał burzliwą dyskusję mieszkańców, pracowników a nawet ludzi z "nowej" władzy zakładu, próbujących mieszać fakty. (Wspominam o tym temacie już przy marcu, ponieważ wszystko rozegrało się w tym miesiącu). Sam temat został odwiedzony 1670 razy, a w całym miesiącu osiągnięto 14601 odsłon. Jest to póki co najlepszy wynik, tym bardziej, że władze na czas wydarzeń w Śnieżce usunęły link do forum z portalu miejskiego (miało to związek z obelgami w shoutboxie). W dyskusjach - skarga na nieprowadzenie działu z pytaniami do burmistrza na portalu miejskim.

Kwiecień - przede wszystkim pozytywne zakończenie sprawy Śnieżki, dyskusja o lekarzach i opłatach za przedszkole. Odsłon - 6011.

Maj - Pierwsza Świebodzicka Giełda Staroci, Polska Biega i zbiórka krwi. Dyskusja o dotacjach dla Romów. Mało relacji z powodu egzaminów maturalnych prowadzących :P Odsłon - 7155.

Czerwiec - czas zabawy podczas Dni Świebodzic PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA, ale też niepokój związany z podwyższonym poziomem wody w Pełcznicy. Dyskusja o sprzedaży pól uprawnych z udziałem pani Bielawskiej.

Kilka dni po DŚ po mieście rozeszła się informacja o likwidacji Gazety Świebodzickiej. O sprawie mówiło całe miasto, dyskutowano również na portalach okolicznych miast. Sprawa ostatecznie wyjaśniła się w sierpniu, gdy Wojewoda Dolnośląski odrzucił uchwałę. Zaraz po aferze w Śnieżce, likwidacja gazety była najgoręcej dyskutowanym tematem - nie tylko na forum. (Odsłon - 1493)
Ostatecznie w czerwcu forum odwiedzono 13733 razy.

Lipiec i sierpień - wakacyjnie, czyli spokojnie. Spokój zakłócił tylko lipcowy pożar Sileny. Z ważniejszych wydarzeń - odbyła się druga Świebodzicka Giełda Staroci, Memoriał Pawła Sosika i Dożynki. Z dyskusji - Piwosze, nowe znaki informacyjne. Pojawiły się już pierwsze informacje o zmianach w świebodzickim liceum. W lipcu forum odwiedzono 10511 razy (wciąż dyskutowano o losach gazety) a w sierpniu odsłon było 7789.

Wrzesień - Pierwsze informacje o nowym herbie i fladze. Odbył się meeting miast partnerskich z korowodem z okazji 730 lecia nadania praw miejskich. Odbyła się także Krajowa Młodzieżowa Wystawa Filatelistyczna. W Zamku Książ i okolicach miał miejsce Maraton MTB. W dyskusjach pojawiają się pierwsze skargi na zakłamania w Gońcu i biuletynie PO. Odsłon - 7029.

Październik - Miesiąc wielkiego wydarzenia - występu Chóru Alexandrowa w Świebodzicach. Na portalach okolicznych miast - a szczególnie Wałbrzycha - można było poczytać posty zaskoczonych mieszkańców "dlaczego w takim małym mieście, dlaczego Wałbrzych nie poradził sobie z organizacją?". Z innych wydarzeń - podczas sesji rady miejskiej radni opozycji zagłosowali przeciwko ustawie o budowie dróg. W dyskusjach - o "Społecznych Wrogach". Forum odwiedzono 7583 razy.

Listopad - Trwa dyskusja o "Społecznych Wrogach". Wyjaśnia się sytuacja z nowymi marketami. Pojawia się sprawa dzików. Odsłon - 7504.

Grudzień - O sprawie dzików mówią w telewizji, zostają zamontowane tzw. "straszaki" wydzielające silny zapach, mający odstraszyć zwierzęta. Zostaje wprowadzony Informator SMS. Pojawiają się narzekania na zasypane miasto i brak wody przed świętami. Odbywa się kiermasz świąteczny, wigilia dla najuboższych, zostają przekazane nowe mieszkania. W rynku tradycyjnie świętowany jest Sylwester. Odsłon - 5756.

Podsumowując - był to rok zarówno z wydarzeniami emocjonującymi (Śnieżka, likwidacja gazety) jak i sukcesów (Chór Alexandrowa!, Dni Świebodzic, Meeting Miast Partnerskich). Jaki będzie rok 2010? Jest to rok wyborów, niedługo zaczną się kampanie wyborcze. Miejmy nadzieję, że ten rok, pod względem udanych wydarzeń, będzie jeszcze lepszy niż poprzedni.

Zapraszam do oceny i komentowania minionego roku.
(Jeżeli pominąłem jakiś ważny temat lub wydarzenie - proszę o komentarze. :) )

ODPOWIEDZ