[16.10.2009] Sesja Rady Miejskiej. Budowa dróg -"dziękujemy"

Ramirez

[16.10.2009] Sesja Rady Miejskiej. Budowa dróg -"dziękujemy"

Post autor: Ramirez » 19 paź 2009, o 12:53

No i znowu małostkowy interesik radnych reprezentujacych interes własny a nie mieszkańców wziął górę.
Mogliśmy dzieki porozumieniu miec zbudowanych czy wyremontowanych pare dróg we w miarę kótkim okresie, a radni na złość jak dzieci z piaskownicy zagłosowali przeciw. Dziekujemy. Pewnie jak zwylke paltfusy i jasiowi.
Naprawdę dziękujemy - zrobiliście na złość nie burmistrzowi, tylko nam, mieszkańcom. Odwdzięczą sie mieszkańcy - mam nadzieję, podczas wyborów i podziękują już nie na złość, a z rozsądku i podnóżkow ekonomisty roku Tomasza(pamiętajmy, protegowanego przez strasznie uczciwego Zbyśa Chlebowskiego) nie bedzie, a koledzy wyrokowi i okołowyrokowi Jana W. takze w niebyt przepadną.

Awatar użytkownika
pawel
Moderator

Re: [16.10.2009] Sesja Rady Miejskiej. Budowa dróg -"dziękujemy"

Post autor: pawel » 24 paź 2009, o 14:26

Powtarzasz się facet. Wszyscy już wiemy, że z tych czy innych powodów nienawidzisz świebodzickiej PO, więc twoje emocjonalne wypociny trafiają w próżnię. Ja rozumiem, że fora służą także do powiedzenia, co nas boli, ale bez przesady.

racuch

Post autor: racuch » 24 paź 2009, o 20:25

Paweł, a może wypowiedz się merytorycznie. Co było złego w tym projekcie?

Awatar użytkownika
pawel
Moderator

Post autor: pawel » 24 paź 2009, o 20:59

A skąd ja mogę to wiedzieć? Nawet nie wiem o jaki projekt tutaj chodzi, bo autor tematu zamiast przybliżyć jego treść woli kolejny raz atakować tych samych ludzi.

Goscik

Post autor: Goscik » 25 paź 2009, o 17:44

Szanowny Pawle! Zacznę Twoim stylem. Źle czytasz facet, to co napisał Ramirez albo jesteś kompletnie niezorientowany w temacie. Ramirez napisał, że chodzi o porozumienie gmin w zakresie budowy lub remontu dróg w mieście ( i to jest ważny temat dla nas wszystkich) – czy jeszcze Tobie trzeba wyłożyć bardziej łopatologicznie? A gdybyś chciał się czegoś dowiedzieć bliżej na ten temat, to możesz przeczytać na portalu miejskim – chyba, że jesteś z tej opcji, której on nie odpowiada. Chcę Cię zapewnić, że ja jestem wyborcą Platformy – tej ogólnokrajowej i to co robi świebodzicka PO zupełnie mi nie odpowiada. Świebodzicka Platforma (nie mówiąc o Forum Wspierania) puszcza bąki, później wydaje Biuletyny, wciskając je mieszkańcom do skrzynek i zapewnia, że teraz już wszystko będzie OK – nawet bąki będą pachniały fiołkami. Ale, że tak nie jest, widać w każdym ich postępku. Ruszyłeś Pawle temat, więc ciągnij go dalej – co złego było w porozumieniu? Czy było gorsze od budowy Hali Sportowo-widowiskowej, na którą JW. zaciągnął olbrzymi kredyt, który spłacali jego następcy? (to tak na marginesie, bo przeciwnicy porozumienia twierdzą, że głosowali przeciw ze względu na duży koszt, któremu nie podoła miasto). A może wymyślisz coś bardziej oryginalnego?

LUPO

Post autor: LUPO » 26 paź 2009, o 12:46

Zaskoczony jestem że radny Góra głosował przeciw projektowi budowy dróg. W mieście krążą wieści że ten pan jest głównym faworytem Jana W. na fotel burmistrza miasta. Jeżeli to miało by się okazać prawdą, to Boże broń nas od takiej władzy.

Ramirez

Post autor: Ramirez » 27 paź 2009, o 10:23

Pawle. Powtarzam się - pewnie - bo i radnym niemądre postępki sie regularnie powtarzają się. Nic na to niestety nie poradzę. Ja JESTEM raczej zwolennikiem PO. Na pewno nie Pisiorków. Jednak w naszym miejskim wydaniu PO to żenada i kpina. Posłuchaj wypowiedzi w telewizji internetowej. Na stronie miejskiej w temacie o odrzuceniu wejścia do porozumienia jest link. Pozłuchaj wypowiedzi radnego Jacka - i spróbój sobie odpowiedzieć - czy ktoś kto mówi tak chaotycznie, bez sensu i nie po polsku może współrządzić Twoim także miastem?
PS - odrzucający to w wiekszości członkowie forum wspierania Jana W. - ale tobie tylko PO na myśli jak cos sie spieprzy. Czemu? ;)
TAk samo nie pasuje mi i napisałem o tym, że pomysłodawcy robienia miejsc do parkowania dla radnych przed sesja - w skrócie - chyba postradali zmysły. Żaden nie był z PO.
Pozdrawiam cię Pawle.

Gość

Post autor: Gość » 27 paź 2009, o 17:43

To jest właśnie Twoja retoryka Ramirez...Zwroty typu "nie popieram Pisiorków" itp. już sama w sobie jest co najmniej głupawa. Tak samo wielu mogłoby napisać, że nie popiera POpaprańców(Platfusów, Platformiarzy itp.),ale co komu z tego przyjdzie? Co nam przyjdzie z tego,że w każdym wpisie gloryfikujesz PO? Chyba niewiele....a na pewno nie jest to merytoryczna wypowiedź.

racuch

Post autor: racuch » 28 paź 2009, o 18:40

Pod materiałem TV Regionalnej zanlazłem taki komentarz:

"Sama idea odbudowy dróg jest słuszna, jest to bolączka wszystkich samorządów, nie tylko Świebodzic. Jednak pomysł takiego finansowania inwestycji jest niedorzeczny. Z 30 mln ok. 14 mln na przebudowę faktyczną dróg, a reszta na odsetki, prowizję, podatki itp. Świebodzic a także inne samorządy chyba na tę chwilę nie stać na takie pomysły, co potwierdza burmistrz oraz rządzący innymi samorządami, odkładając początek spłat na rok 2011, kiedy to prawdopodobnie nie oni będą się o finanse samorządów się martwić. Na spłatę tego zobowiązania trzeba będzie najprawdopodobniej zaciągać kolejne kredyty. Projekt porozumienia zobowiązuje podpisujących je do zagwarantowania, że rady gmin, powiatów przez 16 lat czyli 4 kadencje będą gwarantować środki na spłatę tego długu. A co jeśli przyszłe rady nie przegłosują któregoś roku tych kwot, co wtedy? Świebodzicki samorząd ma już najprawdopodobniej zamknięte wszyskie furtki do zaciągnięcia jakiegokolwiek kredytu, istnieje zatem wątpliwość co do wypłacalności gminy, stąd tak niedodpowiedzialne pomysły przygwożdżonych aktualnie rządzących. Bo niby czym można się w ostatniej chwili wykazać. Szkoda jedynie, że fachowcy od "drogowej nadprzestrzeni" nie chcą rzetelnie i uczciwie powiedzieć społeczeństwu o wszystkich niuansach tego szaleńczego wg mnie zamysłu."

Przytaczam go bo warto,żeby dyskusja była merytoryczna, a to jest dość rzeczowy komentarz i chyba ze strony osoby, która projekt zna. Poza tym nigdzie nie mogłem znaleźć wypowiedzi przeciwników projektu co świadczy o słabości lokalnych mediów, ale to zupełnie inny temat. Według mnie problem w tym, że te drogi tak czy inaczej trzeba wyremontować, a alternatywnego projektu nie ma. To oznacza, że inne gminy, biorące udział w tym programie, drogi wyremontują i staną się bardziej konkurencyjne, jeżeli chodzi o potencjalne inwestycje, turystów itd.

gostek

Post autor: gostek » 29 paź 2009, o 14:22

A podajcie przykłady dużych inwestycji, których skutki finansowe mają miejsce tylko podczas I kadencji?
Hala sportowa, Basen - przecież to było spłacane latami. Każda duża inwestycja jakiegokolwiek poziomu samorządu i wiele na szczeblu rządowym to okres podad jednej a czasami kilku kadencji. Stosowanie argumentu, że koszty spadą też na kolejne kadencje rady/burmistrzów - jest niedorzeczny. W takim wypadku samorząd powinien tylko łatać dziury w drogach i stawiać ławki w parku - bo to może zrobic w czasie swojej kadencji.

ODPOWIEDZ