[24.06.2009] Likwidacja "Gazety Świebodzickiej"

Ramirez

Re: [24.06.2009] Likwidacja "Gazety Świebodzickiej"

Post autor: Ramirez » 28 lip 2009, o 07:45

"Wpadłą" mi w ręce gadzinówko-podwycieraczkówka PO.
Przeczytałem od deski do deski :mrgreen:
Dramat.
Platforma przyciaga mnie tym, że jest i ja tak uważam ugrupowaniem ludzi wykształcony i dla wykształconych. W bardzo dużej mierze reprezentuje moje poglądy. Jednak Po ze Świebodzic nie ma z tym nic wspólnego. Chamstwo w wypowiedzi. Niskich lotow epitety tupu "Ośłi upór" , "zasuwa kryzys" to podwórkowe słownictwo.
Zupełnie odkrywająca inntencje tych małych ludzi jest rozprawka na temat Opalińskiego. Sami go zaproponiwali a teraz z rozbrajającą szczerościa piszą, że nigdy nie reprezentowal stanowiska platformy.
To prawdziwe intencje. Radni, burmistrzowie NIE SA PO TO ABY reprezentować stanowisko PLATFORMY czy innej partii. MAJĄ REPREZENTOWAC ŚWIEBODZICZAN. Raz na zawsze wbijcie sobie to do głów. Wiem, że to problem, bo nawet wasi radni (pseudoradni moim zdaniem) nie potrafią umotywować swoich decyzji. Trudno im pojąć, że na każdym szczeblu a na gminnym szczególnie nie ma interesów PO a sa mieszkańcy miasta. Drodzy państwo zdobądźcie tę gadinówkę i trzymajcie ją dla potomnych. TAm niejaki Kurzawa wyraźnie zaznaczył o co chodzi. O interesy PO. Mieszkańcy sa nie ważni.
A Opaliński - skoro nie reprezentował waszych interesów - słusznie - to czemu Kurzawa podkulił ogonek. Mężczyzna potrafi wziąć odpowiedzalność. Człowiek działający z niskich pobudek nie potrafi tego zrobić. Mógl zostać wiceburmistrzem - ale jak mawia młodzież do tego trzeba mieć "jaja" a Kurzewa jaja - to jedynie ze Świebodziczan potrafi sobie robić.
ps
Stanowisk wam nie potrzeba?
WY jak PSL będąc języczkiem u wagi zagarnęlibyście co sie da. Dla PO świebodzickiego mieszkańcy, interes miasta to sprawa zupełnie nieistotna. Wazne wybujałe i oby niespełnione ambicje wodza, któremu ulegli radni tańczą jak zagra kompromitując się.
Wstyd mi, że jesteście z PO. Z takium zachowaniem i takimi charakterkami pasujecie jak ulał do samoobrony. DO PO jak oset do gołego pośladka. Wstyd.

Gość

Post autor: Gość » 28 lip 2009, o 10:52

Świebodzicka Platforma jest taka sama jak ta warszawska, więc nie ma się czemu dziwić. Z tym jednak, że warszawska ma przychylne media, a świebodzicka tylko podwycieraczkowego szmatławca.

gostek

Post autor: gostek » 28 lip 2009, o 15:36

Ja również miałem okazję obejrzeć tego szmatławca.
To co tam napisano to dowód czyjegoś obłędu. Ten nieelegancki człowiek zwany Tomasz Kurzawa posunąl sie chyba ciut za daleko. Pokazał, że może gazetę zamknąć. Łukaszenka rękawem wylazł. Ale jego mania wielkości i kreowania rzeczywistości w szmatławcu, którego jest zapewne w 100% autorem (bo chyba nikt nie uwierzy, że radni PO potrafiliby choć zdanie poprawnie sklecić) przeszła wszelkie granice.
W naszej gminie rada gazety zamyka, ale to nic. W naszym mieście radni decydują o tym kto jest przestępcą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radni UZNALI :shock: :o . Czy ten niemądry i nieprzewidywalny człowiek się z koniem na głowy zamienił?
Gdzie Rada może uznać kogoś za przestępcę?
Zrozum człowieczku mały i cieniutki. W Polsce tylko SĄD może gogoś uznać za przestępcę. To zwykał obelga i to Ty powinieneś przez SĄD za pomówienie być uznany przestępcą. Ale w przypadku autora tych wypocin sąd może wziąć pod uwagę niepoczytalność.

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Post autor: Adrian » 29 lip 2009, o 21:01

Dla tych, którzy nie mogą zdobyć wersji papierowej z różnych przyczyn - link do wersji elektronicznej Biuletynu PO - http://platforma-swiebodzice.org/biulet ... _nr_45.pdf

goscik

Post autor: goscik » 31 lip 2009, o 18:28

Także jestem zwolennikiem Platformy, ale nie tej świebodzickiej. Ta przechodzi samą siebie. Widzę, że pan Kurzawa drze koty ze wszystkimi – Pan Bóg jak chce kogoś ukarać, zabiera mu rozum i to tłumaczy jego zachowanie. Innym zagadnieniem jest sprawa przyjęcia w swoje szeregi pana Fedorowicza – mało ważne juniora czy seniora, bo jabłko niedaleko pada od jabłoni. Przypomnijcie sobie funkcjonowanie jako radnego – seniora. Rozróby zaczynały się zawsze po połowie kadencji. Czasami miał podbite oczy – niby napad na radnego, ale nigdy nie dochodziło do pojednania – wybaczenia itp. Przypomina to wschodnie maniery bycia. No ale cóż – każdy musi sam ujrzeć siebie w zwierciadle życia – nikt mu tego nie pokaże, choćby nie wiem jak się starał. Zacietrzewienie, dążenie do chwały, do rządzenia, do jedynej mądrości, zaciera pamięć o tym, że „nic nie może przecież wiecznie trwać”. Skończy się kadencja, a drugiej może nie być i czy wtedy szanowni radni świebodzickiej PO będziecie nosić nadal dumnie głowy?

Ramirez

Post autor: Ramirez » 7 sie 2009, o 08:22

Przeczytałem dzisiaj kawalek gońca.
Pokochalisie z jasiem Fedorowicze. Zapomnieli jak ojca stłukli w parku. Trudno. JAka inteligencja taka pamięć.
Piotr jest zdziwiony, ze wyleciał z pracy. Z przyczyn politycznych. Nie wiem, być może - choć ZGK rewelacyjnie nie pracował. Jednak każdy kto Piotra zna, wie doskonale, że stanowisko dyrektora otrzymał n ie ze wzgledu na wiedzę i przymioty osobiste, a tylko dlatego, że "wepchał" go na to stanowisko Kurzawa. Skoro teraz sie wypieli to sprawa jak dla mnie dośc jasna. Nawet średnim szefem nie był.
No ale intencie widoczne, teraz będą sie z JAsiowymi wzajemnie lizać.

Ramirez

Post autor: Ramirez » 7 sie 2009, o 10:01

I jeszcze jedna rzecz. Czy "autorzy", "redaktorzy" :mrgreen: zacnego gońca zapomnieli jak ich Wódz zwalniał. Czemu nie oburzeli się, czemu nie pisali jak groził radnym, którzy byli mu przeciwni. Jak bruździł im i nawet ich rodzinom. Jak dyrektor przychodni dyscyplinarnie wywalil z roboty bo PRYWATNIE wzięła udział w białej sobocie na spotkaniu wyborczym Kozuchowicza. Nikt z zacnego Gońca łezki nie uronił.
Na całym świecie - są koalicje, rozpadają się koalicje. W związku z tym i stanowiska. Szkoda tylko, że w małym mieście stanowiska upolityczniono. Kto rządzi dobrze to powinien nadal - choć z tego co wiem u Kożuchowicza np wszyscy, albo prawie wszyscy urzędnicy pozostali - Jasio wywaliłby każdego nieswojego. Tak czy siak - skoro Piotr Fedorowicz na stołek podsadzony został przez swojego pryncypala Kurzawę - to skoro Kurzawa bąki puszcza to i Piotr Fedorowicz powinien je poczuć - tym bardziej, że ZGK wzorowo nie działał. Piotr Fedorowicz jako pracownik tej firmy w normalnym trybie dyrektorem nigdy by nie został. W niejednym miejscu śmiecie wywożono jak wyłaziły z kontenerów, uliczne kubły nie raz 2-3 dni rozwalone leżały, są ulice które dziwnym trafem nie były sprzątane.
Starata dla ZGK to nie bedzie.

Ramirez

Post autor: Ramirez » 7 sie 2009, o 15:01

Założyłem temat
Listo otwarty do Pana Bogdana Mościckiego.
Niestety nie widze go na stronie. Jeśłi sie pojawi - prosze moda o skasowanie tego posta. Póki co wklejam tutaj.

/Przeniosłem temat do działu "Ogólne", odpowiedź na list nie jest wydarzeniem :) - Adrian

Awatar użytkownika
VirgoCe
Zaglądacz

Post autor: VirgoCe » 7 sie 2009, o 17:51

@Ramirez
Twój list otwarty trafił na czwartą stronę tego działu forum. Dopiero tam się kończą tematy przyklejone, często bardzo stare. Może warto byłoby te najstarsze poodklejać ?

@Adrian
Dzięki za ten scan. Będąc w zeszłym tygodniu w domu chciałem sobie to cudo zobaczyć, ale ojciec powiedział że od razu w koszu ląduje. Teraz już wiem dlaczego, poziom dna i metra mułu.
Nocny pociąg,
pociąg nocny,
do kobiet trudnych,
do trunków mocnych.

goscik

Post autor: goscik » 14 sie 2009, o 20:44

Dzisiaj ukazała się „Gazeta Świebodzicka” z pismem Wojewody Dolnośląskiego i opinią o uchwale zakazującej wydawania Gazety. W piśmie czytamy, m.in. (cytuję: „W opinii Organu Nadzoru przedmiotową uchwałę należy traktować jako uchwałę intencyjną, podjętą na podstawie Art. 18. ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001, nr 142, poz. 1591)
Dalej czytamy: „Postanowienie o zaprzestaniu wydawania czasopisma samorządowo-społecznego Organ Nadzoru traktuje jako opinię o przedmiocie dalszego istnienia czasopisma oraz wypowiedzenie się co do kierunków działania Burmistrza w kwestii jego wydawania”
I dalej: „Rada Miejska nie może zatem zobowiązać Burmistrza do podjęcia konkretnych działań w stosunku do wydawanego przez Gminę czasopisma, może jedynie wyrazić w tej sprawie opinię”
Mówiąc prostszym językiem – skierowania do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, podjęta w czerwcu uchwała, została przez Wojewodę odrzucona, bo nie jest zgodna z prawem.Prawem stają się tylko uchwały opublikowane w Dzienniku, a tą można powiesić na gwoździu.
Ciekaw jestem, jak się czują „Radni, którzy chcieli stanąć ponad prawem” – okazuje się nie na wszystko mogą sobie pozwalać. Trochę pokory – przedstawiciele naszej małej społeczności!

ODPOWIEDZ