[24.06.2009] Likwidacja "Gazety Świebodzickiej"

Bolek
Obserwator

[24.06.2009] Likwidacja "Gazety Świebodzickiej"

Post autor: Bolek » 24 cze 2009, o 18:40

UWAGA!

Do wiadomości wszystkich forumowiczów. Proponuję, abyście Drodzy Państwo przed przeczytaniem tej wiadomości usiedli na jakimś krześle, bo możecie się "zachwiać". :D Aczkolwiek sprawa nie jest śmieszna!

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta, na samym początku obrad, radny Platformy Obywatelskiej (Przewodniczący tego klubu w RM) przedłożył propozycję uchwały (świebodzicki radny powiatowy PO sterował całym przedstawieniem z miejsca dla widowni), na której mocy Gazeta Świebodzicka, nasze miejskie medium informacyjne przestaje istnieć. W wyjaśnieniu podano, że niby GŚ jest nieobiektywna, nie daje możliwości wypowiedzi radnym z innych opcji politycznych itp. sprawy nie mające tak naprawdę nic wspólnego z prawdą. Na sali wybuchła wrzawa, było kilka przerw. Burmistrz i radni z koalicji starali się uniknąć głosowania tej uchwały. Wypowiadała się Rzecznik Miasta, a nawet do głosu dopuszczono zwykłego mieszkańca naszego miasta, który protestował przeciwko łamaniu zasady wolności słowa. Na nic się to zdało, po 2 godzinach rozmów doszło do głosowania i niestety, ale głosami w stosunku 11 (za) do 9(przeciw temu pomysłowi) uchwała weszła w życie od dnia dzisiejszego. Za zamknięciem Gazety Świebodzickiej głosowali wszyscy radni PO oraz 8 radnych z Forum Inicjatyw Lokalnych, jednak radna z forum się wstrzymała. Przeciwko uchwale głosowali radni koalicyjni.

Dzisiejsze wydarzenia z Ratusza pokazały do czego zdolne są poszczególne ekipy polityczne. Doszło do zamachu na publiczne medium. Teraz przez długi czas będziemy skazani na komercyjne pisemka wydawane przez partie z naszego miasta. To nie będzie obiektywna informacja. Pani Agnieszce życzę kontynuowania swej działalności, może warto pomyśleć o wydawaniu gazety z prywatnych funduszy, takiej już przecież tak łatwo zlikwidować nie można.

Warto też zastanowić się nad zawiadomieniem i zainteresowaniem tą sprawą mediów typu TVP Wrocław czy Teletop, oraz Gazety Wrocławskiej. W końcu to co się dziś wydarzyło jest ewenementem w skali naszego kraju. Przeciwnicy obecnego burmistrza doprowadzili do upadku dobrej i poczytnej gazety, która sama na siebie zarabiała. Tak być nie może! A wszystko dlatego, że redaktor w ostatnich numerach przedstawiała radnych, którzy swoimi głosami działali w sprawach oczywistych na szkodę miasta. Czy za prawdę musimy płacić takim zachowaniem? Czy to nie jest jak historia z PRLu?

Ocenę zostawiam Wam wszystkim, Drodzy Czytelnicy. Dobrze, że naszego forum radni nie mogą ot tak zlikwidować!

Proponuję zorganizować jakąś akcję, by sprzeciwić się tej decyzji. W końcu w grupie można zdziałać więcej!

Gość

Re: [24.06.2009] Likwidacja "Gazety Świebodzickiej"

Post autor: Gość » 24 cze 2009, o 19:19

Kolejny "skandal" z klubu PO, po ostatnim głosowaniu przeciwko ustawie o m.in. zmiany w budżecie i w planie inwestycyjnym.

Przede wszystkim źródło rzetelnej informacji stracą osoby bez dostępu do internetu, a takich w mieście przecież jest sporo. Praktycznie pozostaje się jedna gazeta w mieście przekazująca informacje, a przecież wszyscy wiemy, czego się można niej dowiedzieć. Myślę, że jedynym dobrym wyjściem faktycznie będzie wydanie z pieniędzy prywatnych nową gazetę, jednak czy naszą władzę będzie stać na taki wydatek?

Jednym zdaniem - absurd i działanie na szkodę mieszkańców i miasta. Znowu.

Ramirez

Post autor: Ramirez » 24 cze 2009, o 19:20

Nie byłem niestety na sesji. (za późno dowiedziałem sie co sie kroi) Jednak z opisu uczestnika tej komedii wiem jak triumfalna minę miał as finansiery pan Kurzawa i jak mało merytoryczne było uzasadnienie sterowanego pana Fedorowicza - na zasadzie tak bo tak. Kpina, żenada, kuriozum. Czy ci smutni ludzie z PO myślą, że ludzie kupują ta gazetę, aby oglądać ich smętne oblicza? To mania wielkości czy co. Opanujcie się, mieszkańcy maja was "gdzieś". Nie jesteście pępkami miasta. Obrażanie się na opisanie co wyprawiacie jest na poziomie piaskownicy. Ciekawe, czy władze waszej partii wiedzą jakich "geniuszy" maja na dole. Reprezantacja PO w Świebodzicach nadaje się do objazdowego panoptikum a nie Rady miejskiej. Geniusz od Środków Unijnych, Geniusz od budek z piwkiem, Geniusz od nie bo..bo..hm bo nie i geniusz od opcji walutowych. Mam nadzieję, że tak czy inaczej tao pismo będzie, bo mimo niedoskonałości - od podwycieraczkowego szmatławca czy periodyku Goniec różni się in plus mocno.

Awatar użytkownika
pawel
Moderator

Post autor: pawel » 24 cze 2009, o 21:47

To nigdy nie było obiektywne medium i co do tego chyba nie ma wątpliwości. A ten tekst w ostatnim numerze o tym,że radni PO są przeciwko zmianom w WPI trochę mnie wnerwił. Autor po prostu oskarżył paru radnych o to, ze chcą źle dla miasta i kropka. Zero o ich motywach działania. W obiektywnej gazecie prawdopodobnie znalazłyby się argumenty obu stron. A gś to niestety bardziej tuba propagandowa.
Niemniej jednak to wielka szkoda, bo zawsze to jakieś źródło informacji. Ci z dostępem do internetu sobie poczytają stronę miasta, albo wejdą czasem na forum, a reszta? Zostanie im goniec albo parę stron o ś-cach w jakiejś regionalnej gazecie.

Gość

Post autor: Gość » 25 cze 2009, o 07:09

Taa poczytają stronę miejską... nie zdziwmy się, jak na następnej sesji Pan Kurzawa każe Panu Federowiczowi przedstawić wniosek głosowania nad uchwałą dotycząca zamknięcia strony internetowej. Skoro z powodu dwóch relacji z sesji, gdzie pokazano jak kto głosuje (i okazało się, kto tu naprawdę dba o miasto, a kto używa mandatu radnego do walki politycznej pod przyszłe wybory, oczywiście mowa o PO i Forum) zlikwidowano gazetę, prawdopodobnie cenzura będzie szła dalej. Rozumiem, że Paweł uważa Biuletynek Platformy Obywatelskiej za pismo jedyne i prawdziwie obiektywne? A może Goniec jest tą gazetą? Co jak co, ale w porównaniu do tych dwóch brukowców, to jednak GŚ to jakieś medium. Zresztą skoro opozycja nie chce występować w gazecie, to w jaki sposób redaktor ma opisywać sytuacje. Na pewno są one bardziej prawdziwsze, niże te ukazane w tych dwóch wspomnianych periodykach.

napola
Obserwator

hańba

Post autor: napola » 25 cze 2009, o 08:22

To co słysze to hańba! Kto chce zamknąć usta mieszakńcom?? Forum Jana W. i PO Tomasza K. ? toż to polityczna kołtuneria! ludzie bez klasy. Wstyd, brak słów na totalną głupotę tych ludzi. Polityczni tchórze! Niech żyje wolność słowa, precz z platformą nieudaczników i forum pseudo polityków!

Gość

Post autor: Gość » 25 cze 2009, o 08:45

Za takie wybryki powinni dostać wilczy bilet. Precz z Ratusza, radni z Bożej łaski!

Gość

Post autor: Gość » 25 cze 2009, o 09:03

To jakieś nieporozumienie z tego co wiem to Goniec ma być wstrzymany, wycofany.

Gość

Post autor: Gość » 25 cze 2009, o 09:07

Żaden Goniec, czy radni z Forum głosowaliby za usunięciem własnej gazety? Poza tym Goniec to gazeta komercyjna, a nie publiczna, stąd i nie może jej RM odwołać. Proszę nie siać zamętu!

Gość

Post autor: Gość » 25 cze 2009, o 11:26

Uchwała i jej skutki są skandalem. Myślę, iż zaściankowi radni sic! - i nie mam na myśli miasta ale poziom intelektualny tychże "naszych przedstawicieli" - nie zdają sobie sprawy, iż sytuacja ta będzie z pewnością nagłośniona i po raz kolejny nasze miasto zasłynie z żenujących przedstawicieli władzy - vide poprzedni Burmistrz który krzesłem wyganiał z gabinetu przedstawiciela TVN (zresztą do dzisiaj pokazywane w zajawkach TVN-u). Chyba że chcieli zapisać się na łamach historii Świebodzic w dziale najbardziej żenująca decyzja radnych – wg. mnie na dzień dzisiejszy mają pierwsze miejsce. Jeśli więc któryś z radnych jako cel swojej kadencji obrał - chcę być znany i powszechnie rozpoznawany - to jak dla mnie już go osiągnął i może wspinać się na kolejne szczeble kariery medialnej i politycznej, rezygnując z mandatu, gdyż ja jako przedstawiciel społeczności Świebodzic nie jestem w stanie zrozumieć motywów działania radnych zamkniętych w świątyni własnych umysłów.
Szkoda że nie możemy liczyć na zainteresowanie mediów w zakresie inwestycji, pozyskiwania środków unijnych (jak np. Gmina Krośnice leżąca koło Milicza – o wiele mniejsza a najlepsza pod tym względem w Kraju – może warto zapytać ich jak się to robi – bo o nich się mówi jako przykład), zadowolenia życia mieszkańców.

Reasumując jednak – jako osoba posiadająca i oddająca głos w wyborach samorządowych z pewnością wykreślę ze swojego spisu radnych mogących liczyć na mój głos te „znane z tego ze są znane” postacie WIELKICH CENZORÓW.

I na koniec – uważam ze Gazeta Świebodzicka jest (piszę jest bo mam nadzieję, iż wróci) przede wszystkim dla takich mieszkańców jak ja, którzy chcieli prócz informacji „co słychać w UM” poczytać o Świebodzicach i mieć własną miejską gazetę w której panuje również wolność słowa – jako jeden z elementów demokracji – dzięki której również radni mogą piastować swoje stanowiska.
Apeluję więc do WIELKICH CENZORÓW o chwilę refleksji i zastanowienia....Drodzy radni nie idźcie tą drogą...nie idźcie tą drogą co L.Dorn z Sabą...bo skończycie tak jak oni w ostatnim wagonie pociągu jadącego w niebyt polityczny, gdzie nawet nie widać światełka w tunelu...

Wasz wyborca....

ODPOWIEDZ