Na fali dzisiejszych sporów o Trybunał Konstytucyjny

O poglądach, polityce, świecie, kulturze, filozofii i wszystkim co nadaje się na poważniejszą rozmowę.
Normalny

Na fali dzisiejszych sporów o Trybunał Konstytucyjny

Post autor: Normalny » 9 mar 2016, o 15:28

Przypomnijmy co miał do powiedzenia ś.p. Lech Kaczynski o Trybunale Konstytucyjnym:

1."Nawet jeżeli w moim przekonaniu każda władza może podlegać krytyce, a więc także i Trybunał, to jest to władza, której istnienie, kompetencje są co do zasady niepodważalne. To też niezwykle wzmacnia pozycję tych, którzy funkcje sędziów Trybunału objęli. Zdaję sobie sprawę, że między różnymi organami władzy, organami władzy sądowej, władzy wykonawczej, ustawodawczej bywają napięcia. To jest rzecz normalna w demokracji"

2. "Jest również rzeczą normalną, że orzecznictwo Pań i Panów sędziów może być przedmiotem dyskusji. Ale nie zmienia to faktu, że ta dyskusja, szczególnie po wydaniu orzeczenia, ma jedynie teoretyczny charakter, ponieważ zgodnie z naszą Konstytucją orzeczenie takie ma moc powszechnie obowiązującą".

3. "Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie organem władzy całkowicie niezależnym i, jak wszyscy w Polsce zauważyli, pilnie owej niezależności strzegącym. Nie sądzę, żeby cokolwiek mogło temu stanąć na przeszkodzie".

P.S. Nie byłem fanem tego pana ale warto może uświadomoć co nieco tym co dzisiaj ujadają bo im się dobrze w państwie PISlamskim żyje i twierdzą że wszystko jest w porządku ... :evil:

Gość

Re: Na fali dzisiejszych sporów o Trybunał Konstytucyjny

Post autor: Gość » 10 mar 2016, o 10:48

Normalny pisze:Przypomnijmy co miał do powiedzenia ś.p. Lech Kaczynski o Trybunale Konstytucyjnym:

1."Nawet jeżeli w moim przekonaniu każda władza może podlegać krytyce, a więc także i Trybunał, to jest to władza, której istnienie, kompetencje są co do zasady niepodważalne. To też niezwykle wzmacnia pozycję tych, którzy funkcje sędziów Trybunału objęli. Zdaję sobie sprawę, że między różnymi organami władzy, organami władzy sądowej, władzy wykonawczej, ustawodawczej bywają napięcia. To jest rzecz normalna w demokracji"

2. "Jest również rzeczą normalną, że orzecznictwo Pań i Panów sędziów może być przedmiotem dyskusji. Ale nie zmienia to faktu, że ta dyskusja, szczególnie po wydaniu orzeczenia, ma jedynie teoretyczny charakter, ponieważ zgodnie z naszą Konstytucją orzeczenie takie ma moc powszechnie obowiązującą".

3. "Trybunał Konstytucyjny był, jest i będzie organem władzy całkowicie niezależnym i, jak wszyscy w Polsce zauważyli, pilnie owej niezależności strzegącym. Nie sądzę, żeby cokolwiek mogło temu stanąć na przeszkodzie".

P.S. Nie byłem fanem tego pana ale warto może uświadomoć co nieco tym co dzisiaj ujadają bo im się dobrze w państwie PISlamskim żyje i twierdzą że wszystko jest w porządku ... :evil:

Powołując się na pkt.3 tej wypowiedzi.

Sytuacja jest patowa i spowodowana pazernością na władzę i jednych i drugich. Powinno się odpolitycznić TK. Jednakże w dzisiejszej sytuacji to chyba powinniśmy zrobić TK outorcingowy i zaprosić delegatów z innych krajów, a najlepiej z innych kontynentów.

Nie widzę rozwiązania tej sprawy. Trzabyło zostawić TK w 2015 w spokoju. Chyba, że to celowa burza wywołana na potrzeby przegranych wyborów.

Jestem off-polityczny. Liczy się moje dobro i moich najbliższych, potem miasto, kraj kontynent Ziemia....

Ale z perspektywy 5000 km od domu patrze żle na to co się dzieje. Z jednej strony władza która, posiada małe kompetencje do tego, aby prowadzić 36 milionowy naród przez najbliższe 4 lata, a z drugiej opozycja która nie odbiega kompeancjami od tej pierwszej.

Nie podoba mi się, co się dzieje, chociażby wojna medialna, zakłamywanie historii (z lewa, z prawa i środka). Ostatnie wystąpienie Sthura na gali Orłów, tragedia.

Można się śmiać, kabaret w czasach PRL był fajny, udany i śmieszny.
Dwa nawiązania były słabe, a wręcz obrzydliwe - Żołnierze Wyklęci i Tupolew.

Wyjechałem, zaraz po tym jak chowano Kaczyńskiego na Wawelu i w trakcie manifestacji gdzie jest krzyż. Obrzydliwe to było, niepodobało mi się, miałem nadzieję, władza jest w rękach właściwych ludzi. Dziś ci ludzie są w opozycji i widzę taki sam kwik. To nie jest normalne. Sorry, ale od 25 lat dzielimy się na conajmniej 2 grupy i jedni ani drudzy nie mają racji.

Nie wiem jaka jest recepta dla kraju. Ale pamiętajmy, że w histrou Polski gdy byliśmy zajęci wewnętrznymi konfliktami zaborcy powoli rozbierali nasz kraj...

ODPOWIEDZ