Religia na maturze ?

O poglądach, polityce, świecie, kulturze, filozofii i wszystkim co nadaje się na poważniejszą rozmowę.
Normalny

Religia na maturze ?

Post autor: Normalny » 23 lut 2016, o 09:55

Dzisiaj rano obejrzałem bardzo pouczającą rozmowę w TV z minister oświaty w której zapytana o swoje zdanie na temat mozliwości "zdawania" religii na maturze stwierdziła że "RELIGIA JEST JAK KAŻDY INNY PRZEDMIOT dlatego trwają konsultacje społeczne co do mozliwości uznania jej jako przedmiot wybieralny na maturze"
Mam więc tylko małe pytanie czy dotyczy to również WF-u, który jest również jak "każdy inny nauczany przedmiot" ? A jeśli tak to jakie będą wymagania na poszczególne oceny?
P.S. PISlamskich wyznawców proszę o niezapaskudzanie tego wątku swoimi kretyńskimi wtrąceniami przypadkowych obrazków itp. (tak jak zafajdaliście ten zatytułowany "Dobra zmiana". Co prawda w końcu odnosi to skutek i właściciel tego portalu usuwa ich bździny jak i moje odpowiedzi (takie jego prawo - choć może by tak od razu w regulaminie zastrzec że tylko prawomyslne wpisy zostaną zamieszczone?) ale chyba PRAWI I SPRWIEDLIWI nie chcieliby aby w społeczeństwie zapanowało przeświadczenie że wracają czasy "upierd. nieprawomyslnych" ? Chyba że na tym miała polegać WASZA "dobra zmiana" ? Dlaczego nie ożywiacie tego forum SWOIMI przemysleniami na temat dobrobytu jaki teraz panuje ? Nie stać was na samodzielne myslenie ? Zapaskudzanie jest łatwiejsze ?
Mam dla was niezwykle interesujące opinię publiczną tematy: OBIETNICE obniżenia wieku emerytalnego (CISZA !) OBIETNICE podniesienia do 9 tysięcy złotych kwoty wolnej od podatku (CISZA). OBIETNICE bezpłatnych leków od siedemdziesiątego piątego roku życia. (Zdaje się że za darmo emeryci dostaną tylko Pavulon i Eutanazol) i tak dalej i tak dalej... :x

Gość

Re: Religia na maturze ?

Post autor: Gość » 23 lut 2016, o 11:01

Dokładnie. Wf na maturze, ponieważ są AWF-y, tak samo muzyka-szkoły muzyczne, plastyka-plastyczne. Ciekawe kiedy z islamu wprowadzą?

Gość

Re: Religia na maturze ?

Post autor: Gość » 29 lut 2016, o 13:08

No - kompetentnyś jak zwykle. Minister edukacji.
Kwotę obiecali podnieść do 8 a nie 9 tysięcy. No i fajnie by się dyskutowało, że nas w wuuuja zrobili tylko z kim? Bałwanem, który miesza, myli, przeinacza podstawowe fakty mające być tematem do dyskusji. Daj wreszcie chłopie odetchnąć temu forum. Jesteś trutniem ,zakałą. Jesteś gorszy niż najgłupszy wyznawca jarkacza. Kompromitujesz każdą swoją wypowiedzią tak siebie, jak i sprawy, których rzekomo chcesz bronić. Naprawdę tego nie widzisz?

ODPOWIEDZ