500 zł uchwalone

O poglądach, polityce, świecie, kulturze, filozofii i wszystkim co nadaje się na poważniejszą rozmowę.
Ucieszony

500 zł uchwalone

Post autor: Ucieszony » 28 sty 2016, o 15:20

Chciałbym wyrazić powszechnie swoją radość z informacji jaką przed chwilą podały media o zatwierdzeniu programu 500+. Wszyscy cieszymy się że wreszcie obietnica dofinansowania dzietności w społeczeństwie zaczyna się ziszczać :-) . Tym bardziej, że jako mieszkaniec naszego miasta wiem do kogo trafi najwięcej tych środków, te osoby naprawdę zasługują na pomoc nas wszystkich gdyż dotychczasowa jest z pewnością niewystarczająca. Bardzo zależy nam na tym aby te właśnie osoby ją dostały :oops: stąd moja radość (myślę że wszyscy mieszkańcy naszego grodu tą radość podzielają).
Również bardzo, bardzo się cieszę że 20 mln zł przyznano właśnie z Państwowej kasy na uczelnię Ojca Tadeusza. Myslę że powinniśmy dołożyć starań i apelować aby nie tylko 20 milionów ale nawet 50 albo 100 mu przekazać (czemu nie skoro na to zasługuje?), gdyż wszyscy wiemy jak bardzo uczelniom prywatnym potrzebne jest dofinansowanie z budżetu skoro inne sposoby zawodzą. Myslę że i ta informacja bardzo ucieszy wszystkich podatników, zatem pozdrawiam was wszystkich rodacy. Nareszcie dokopaliśmy złodziejom z poprzedniej kliki oraz pokazaliśmy że jednak można czynić dobro !
Aha, nasz minister Morawiecki zaapelował aby "ci co nie muszą - nie brali tych 500 zł". Popieram ten apel ze wszech miar gdyż jest bardzo słuszny. Mam tylko słuszny żal do siebie :[ że w czasie gdy nasz minister pobierał zdaje się coś koło 100 tys. miesięcznie jako wynagrodzenie w banku w którym pracował, nie zaapelowaliśmy do Niego aby nie brał dla siebie aż tyle i przeznaczył co miesiąc 90 tysięcy (gdyż 10 na rękę to chyba sprawiedliwa wypłata jest) na jakiś zbożny cel (choćby na wspomnianą uczelnię). Sam o tym zapomniał a nasze zaniedbanie spowodowało że nie przypomniał sobe. Na przyszłość obiecuję się poprawić i liczę na innych rodaków że postąpią podobnie. Pozdrawiam ciepło i serdecznie

krycha50
Obserwator
Kontakt:

Re: 500 zł uchwalone

Post autor: krycha50 » 20 lut 2016, o 02:18

a moim zdaniem dzietność w naszym kraju to by być może powiększyła ustawa dająca 500 zł, ale nowo narodzonym dzieciom a nie już tym urodzonym. Wiadomo, że byłyby protesty obcenych rodziców. Wtedy ta ustawa miałaby cel w powiększeniu dzietności a tak to pomoże, ale nie w 100% a wydatki państwa będą duże, co i tak na pewno odbije się na nas podatnikach.......

temlin
Obserwator

Post autor: temlin » 9 maja 2016, o 13:53

Te pieniądze na pewno wielu osobom bardzo się przydają.
Czytałam ostatnio na temat wyprawki dla noworodka- http://www.poradnik-kobiety.pl/wyprawka ... zygotowac/
Wiadomo, że im dziecko rośnie tym jego potrzeby też się zwiększają.

Arczi132
Obserwator

Post autor: Arczi132 » 10 maja 2016, o 11:48

Powinny być wydawane bony, którymi można by było płacić np. za przedszkola, korepetycje, ubrania dla dzieci, zajęcia dodatkowe, itp. Gotówka do ręki za nic to czysta patologia.

ODPOWIEDZ