Okrucieństwo wobec zwierząt

O poglądach, polityce, świecie, kulturze, filozofii i wszystkim co nadaje się na poważniejszą rozmowę.
Awatar użytkownika
btfm
Bywalec

Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: btfm » 25 sty 2009, o 13:59

Witam! Chciałam poruszyć temat okrutnego traktowania zwierząt, nie tylko w naszym mieście, ale w Polsce i na świecie, mam propozycję żeby każdy kto to przeczyta poszukał w necie petycji dotyczących okrucieństwa wobec zwierzaków i podpisał. Ja już tak zrobiłam.
No i miał oczy z tyłu głowy, sprawdzał czy gdzieś (np. gdzie mieszka) nie dzieje się zwierzętom krzywda...

Kilka lat temu koło mnie (ul.3-go maja) podejrzewam że dzieciaki to zrobiły... złapały kotka i obcięli mu język i wydłubali oczy na żywca oczywiście, kot żył, nie mógł jednak jeść i normalnie funkcjonować, po jakimś tygodniu został uśpiony przez sąsiada.
Nie wspomnę o tym, że wiele razy kot żywcem został spalony :|
itd.

Razem jesteśmy silni, pomóżmy zwierzakom!

Awatar użytkownika
btfm
Bywalec

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: btfm » 25 sty 2009, o 14:05

ps. powinni zostać tak samo potraktowani jak te zwierzaki, ci ludzie którzy to robią...

ps2. ostatnio dwóch gówniarzy (inaczej nie mogę nazwać) rzucali w kaczki na naszej czarnuli kamieniami, kaczki myślały, że to jedzenie ;-( biedne...
szkoda że mnie tam nie było, uważajcie czuwam :[[[[[[[[[[[

Awatar użytkownika
holek
Administrator

Post autor: holek » 25 sty 2009, o 16:57

Jeśli byli wstanie wydłubać żywemu kotu oczy, to pewnie w przyszłości będą mordercami.
Obrazek

Awatar użytkownika
beton
Bywalec

Post autor: beton » 26 sty 2009, o 22:36

małymi kroczkami ku zabiciu człowieka...kto wie.
zgadam sie, to okropne. zero swiadomosci, przecierz takie cos poprostu boli. oni widzac kota nie zdaja sobie sprawy ze to przecierz czuje i zyje...tak jakby był elementem krajobrazu, nic wiecej.

tak samo ze srodowiskiem. jak widze palanta wyrzucajacego chocby kapsel w kazda przestrzen oprócz smietnik szlag mnie trafia...nazekaja wszyscy ze syf do okoła...sam sie zrobił?
"Człowiek ma wrodzoną zdolność do autodestrukcji"
Terminator

Holika
Zaglądacz

Post autor: Holika » 26 sty 2009, o 23:02

A może jednak zdają sobie z tego sprawę, że to "czuje i żyje"? ;)
Cóż za przyjemność będą mieli z podarcia kartki papieru czy zgniecenia butelki... Nie lepiej pognębić coś/kogoś słabszego, nieumiejącego się bronić? Świadome zadawanie bólu drugiemu jest dużo gorsze od tej nieświadomości... i ta właśnie "świadomość czynu" mnie przeraża :/

Awatar użytkownika
pawel
Moderator

Post autor: pawel » 26 sty 2009, o 23:39

a jak jecie szynkę to się zastanawiacie co czuła świnka podczas zarzynania?

Holika
Zaglądacz

Post autor: Holika » 27 sty 2009, o 00:02

Zastanawiam się na jaki temat schodzi ta rozmowa...
Piszemy przecież o okrucieństwie wobec zwierząt, o bestialstwu, o znęcaniu się bez konkretnej przyczyny. A świnki pawełku 'zarzynamy' aby jeść. Niestety często się też zdarza, że są mordowane w niehumanitarny sposób i to również jest przykre, co nie znaczy, że powinniśmy zrezygnować z mięsa. Ale po co wydłubywać oczy kotu? Przecież nie po to, żeby później zjeść tego kota...

Awatar użytkownika
beton
Bywalec

Post autor: beton » 27 sty 2009, o 10:56

intencja
"Człowiek ma wrodzoną zdolność do autodestrukcji"
Terminator

Awatar użytkownika
pawel
Moderator

Post autor: pawel » 27 sty 2009, o 11:16

a gdybym zabił kota i wydłubał mu oczy dla przyjemności zjedzenia kotleta z kocimi gałkami w majonezie to co wtedy? zabójstwo kota jest już mniej złe, bo przecież zabiłem, aby zjeść?

Awatar użytkownika
holek
Administrator

Post autor: holek » 27 sty 2009, o 14:08

Pomijając fakt, że byłbyś wtedy psycholem, który zabija koty żeby zjadać ich mięso i gałki oczne, to byłbyś w jakiś sposób usprawiedliwiony, o ile nie zabijałbyś ich z okrucieństwem jakim jest wydłubywanie oczu na żywca.
Obrazek

ODPOWIEDZ