Chrześcijaństwo i katolicyzm

O poglądach, polityce, świecie, kulturze, filozofii i wszystkim co nadaje się na poważniejszą rozmowę.
Awatar użytkownika
holek
Administrator

Re: Chrześcijaństwo i katolicyzm

Post autor: holek » 14 kwie 2012, o 13:20

Lady pisze:
wpajania, że pochodzisz od małp
Nie.
Obrazek

Gość

Post autor: Gość » 17 kwie 2012, o 22:45

Lady pisze: Jak gdzieś tu przeczytałam w pobożnym społeczeństwie brakuje tolerancji. W Biblii w końcu nie ma mowy o homoseksualności czy innych tego typu sprawach, ale przecież człowiek który wierzy w Boga, bo w coś musi to nie gardzi gejem tylko jego niemoralnym zachowaniem i pociągiem seksualnym do innego mężczyzny.
Brak tolerancji dla "lawendowej mafii"??? http://religia.onet.pl/publicystyka,6/p ... page1.html

Awatar użytkownika
Kris
Zaglądacz

Post autor: Kris » 30 sie 2012, o 12:22

anonymouss
Zaglądacz

Post autor: anonymouss » 7 wrz 2012, o 08:24

Dawno, dawno temu, Bogiem było Słońce, ludzie żyli w poszanowaniu i w zgodzie z przyrodą. Potem przyszedł żydowski bóg, narzucony nam przez ówczesnych polityków wczesnego średniowiecza. Zmuszano nas ogniem i mieczem do przyjęcia niechcianej obcej wiary, wytępiono rodzimowierców na długie wieki.Chrześcijaństwo jest z natury złe, dekalog został w biblii przeinaczony, obrządki zapożyczone z innych kultur na potrzeby prania mózgów.O dziwo każda wiara inna niż jedyna słuszna to w najlepszym razie herezja a przeważnie określa sie ją mianem sekty.Tymczasem prawda jest taka, gdyby wziąć do kupy charakterystykę i defnicję słowa sekta, szerzoną przez kler katolicki to okaże się że są oni wyznawcami największej z nich- kościoła rzymskiego.
To nie jest nasza wiara.To wiara żydów.
Takie jest moje zdanie.

mysza144
Nowicjusz

Post autor: mysza144 » 12 wrz 2012, o 15:19

Jestem ochrzczona, bez prawa głosu w zasadzie, ale dobrze mi z tym, obchodze świeta kościelne, w kościele bywam na uroczystościach typu chrzest, komunia itp, wierzę czy nie wierzę nie wiem , na pewno nie w księdza i kościół,

KupMiWafelka
Bywalec

Post autor: KupMiWafelka » 13 wrz 2012, o 10:13

Ja osobiście żałuję że przyjąłem sakrament bierzmowania. Gdybym nie podszedł do tego, dzisiaj nie musiał bym niczyim chrzestnym, świadkiem do ślubu etc. Nie był bym zmuszany do tego praktyk, które osobiście uważam za bezsensowne.

JaTuNamieszam
Nowicjusz

Post autor: JaTuNamieszam » 16 wrz 2012, o 19:38

KMW, popracuj nad asertywnością, jeśli tak Ci ciąży bycie chrzestnym, świadkiem...

KupMiWafelka
Bywalec

Post autor: KupMiWafelka » 18 wrz 2012, o 21:11

"KMW, popracuj nad asertywnością"

Nie mów mi co mam robić

JaTuNamieszam
Nowicjusz

Post autor: JaTuNamieszam » 18 wrz 2012, o 21:13

Why not?

ODPOWIEDZ