Zmiany + parę słów wyjaśnienia.

Wszystko co ma związek z tym forum. Zamieszczajcie tu wasze uwagi oraz ewentualne prośby.
Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Zmiany + parę słów wyjaśnienia.

Post autor: Adrian » 23 wrz 2010, o 16:09

Witam po prawie dwóch tygodniach przerwy i od razu chcę podkreślić, że nie było to spowodowane zbliżającymi się wyborami lub chęcią skasowania czegokolwiek, lecz po prostu koniecznością przedłużenia działania serwera i niekompetencją firmy hostingowej. Za rok sytuacja może się powtórzyć - ale będzie to ostatni raz, gdyż w planach mam zmianę hostingu (teraz nie było to możliwe).

Parę rzeczy, które się zmieniły lub ulegną zmianie w najbliższym czasie:

1. Holek przekazał mi serwer i uprawnienia administratora na forum. Spowodowane jest to jego studiami w innym mieście i brakiem czasu na dalsze administrowanie forum. Jednakże nadal będziemy sobie pomagać :)
2. Na próbę zostanie odblokowane pisanie dla gości, mam nadzieję, że nikt tego nie wykorzysta do propagandy :P
3. Planuję zmienić skrypt forum na prostszy w obsłudze i z możliwością modyfikacji - brakuje tu m. in. 'szybkiej odpowiedzi' i shoutboxa na dole forum, przenoszenie tematów również nie jest tu proste.
4. Utworzenie działu "Historia" i wydzielenie tam tematów z działu "Ogólne".

Czy jest sens dzielić "Wydarzenia" Na lata - poszczególne działy - 2008, 2009, 2010? Myślę, że byłoby to bardziej przejrzyste.

Proszę o sugestie, pytania, co się jeszcze nie podoba :) i zachęcam ponownie do udzielania się na forum.

Awatar użytkownika
pawel
Moderator

Re: Zmiany + parę słów wyjaśnienia.

Post autor: pawel » 23 wrz 2010, o 16:30

Fajnie, że wreszcie shoutbox będzie na głównej :wub:
Adrian pisze:Czy jest sens dzielić "Wydarzenia" Na lata - poszczególne działy - 2008, 2009, 2010? Myślę, że byłoby to bardziej przejrzyste.
Jest.
Adrian pisze:Proszę o sugestie
Ostrzeżenia i rangi. To drugie mniej przydatne, ale na starym forum było i mnie się podobało.

btw pozdrowienia dla nets.pl za profesjonalizm. :evil:

Awatar użytkownika
holek
Administrator

Post autor: holek » 23 wrz 2010, o 19:31

Potwierdzam. Być może forum pod skrzydłami Adriana się trochę rozwinie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Post autor: Adrian » 24 wrz 2010, o 11:02

Shoutbox połowicznie wstawiony, logo podmienione (a tinypic zaczęło działać...), zostały włączone załączniki na forum. Odblokowane pisanie dla gości w działach Wydarzenia i Ogólnie.

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Post autor: Adrian » 6 paź 2010, o 15:41

-Dodana szybka odpowiedź [tylko dla zarejestrowanych],
-Wydarzenia podzielone na lata,
-Nie ma już kodu z obrazka dla gości - teraz jest proste zadanie matematyczne :)
-Kilka innych dodatków

do zrobienia brakujące tłumaczenie przy nowych funkcjach.

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Post autor: Adrian » 21 paź 2010, o 03:03

-Uzupełnione tłumaczenie,
-Dodany czat na miejsce shoutboxa. Jeśli ktoś go nie widzi lub nie ma uprawnień do pisania, proszę dać znać.

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Post autor: Adrian » 23 lut 2011, o 20:16

Kilka nowych zmian:
- Pawel jest nowym moderatorem, będzie pomagał w prowadzeniu i pilnowaniu...
- Odblokowanych dla gości działów Wydarzeń i Historii. Tym razem nie będzie takiej samowolki jak poprzednio, posty gości nie na temat będą kasowane,
- Wprowadzenie Portalu jako dodatku do przeglądania najnowszych i najpopularniejszych postów.

W przygotowaniu galeria zdjęć, która ułatwi przeglądanie zdjęć z nowych wydarzeń i z tematów historycznych.

janiu222
Zaglądacz

Post autor: janiu222 » 24 lut 2011, o 11:25

Robicie Panowie naprawdę dobrą robotę. Ponieważ jestem chwilowo na bezrobociu, chętnie pomogę w rozbudowie portalu. Jeśli przyda się moja pomoc proszę o info na pw .Pozdrawiam

Basia
Zaglądacz

Post autor: Basia » 26 lut 2011, o 18:22

Ja również uważam, że to forum to dobra robota. Nie każde miasto ma takie forum, jest ciekawie prowadzone, jest dużo zdjęć, a jeżeli coś w mieście się dzieje to na forum dość szybko pojawia się jakieś info. Szkoda tylko że tak mało osób wypowiada się na różne tematy.

Awatar użytkownika
Karol
Nowicjusz

Post autor: Karol » 1 mar 2011, o 17:03

Portal może się przydać - ale przeszkadzają mi dwie rzeczy. Szerokość strony - portal jest znacznie szerszy niż forum przez co, nawet w rozdzielczości 1280 na 1024 pojawia się suwak, a to chyba przez zbyt szerokie zdjęcia i grafikę - koncert Perfectu i to, które jest w ostatnich postach. Może warto zrobić coś takiego, że zdjęcia tam będą się automatycznie skalować (z zachowaniem proporcji oczywiście), a bezpośrednio na forum będą już oryginalnych wymiarów. Druga rzecz to ten zegar analogowy, który według mnie jest zbędny - od czego jest pasek zadań (lub odpowiednik) z zegarem.

ODPOWIEDZ