Pytanie do Adminów

Wszystko co ma związek z tym forum. Zamieszczajcie tu wasze uwagi oraz ewentualne prośby.
Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Re: Pytanie do Adminów

Post autor: Adrian » 19 sie 2012, o 13:41

1. Nie ma żadnej umowy cywilno - prawnej pomiędzy administracją a urzędem, nikt też mi nie płaci za prowadzenie tego forum, dodatkowo nie ma tu żadnych reklam a koszty domeny i serwera ponoszę tylko i wyłącznie ja;
2. Prowadzenie forum nie jest moją pracą;
3. Sprowadzenie do poziomu bruku? Napisz coś więcej, może źle się zrozumieliśmy.

Post wyżej - tu nie chodzi tylko o posty z obraźliwymi słowami ale ogólną kulturę.

Awatar użytkownika
holek
Administrator

Post autor: holek » 19 sie 2012, o 13:59

Pojecie trollowania jest mi znane od wielu lat i moda nie ma tu nic do rzeczy. Jesli ma pani lepsze okreslenie na bezsensowne posty, bedace zarzutami do administracji o stosowanie cenzury, bo usunieto jakies bezwartosciowe wpisy, to chetnie je poznam.

W kwestii profesjonalizmu, powiem ze widocznie jest na wysokim poziomie, bo wszyscy, lacznie z pania, zakladaja ze prowadzenie tego forum to nasz zawód. W zwiazku z czym, chyba odniesliscie wrazenie, ze jest profesjonalnie zbudowane i prowadzone. Dziekuje, milo mi. Ale forum to zalozylem bedac jeszcze uczniem gimnazjum, z nudow. Potem portal miejski zgodzil sie na promocje poprzez umieszczenie odnosnika na stronie glownej. To tyle na ten temat. Aha, teraz forum nalezy do Adriana, bo znudzilo mi sie jego prowadzenie i poswiecanie na to swojego prywatnego czasu.
Luiza28 pisze:I na koniec nakazy cenzury w które oczywiście nie wierzymy bo przecież fakty, co do wątku ludności romskiej w naszym (cytuję kolegę holka ) małym mieście zostały już dogłębnie omówione i pozostało nam być obserwatorami dalszego ciągu wypadków.
Z tymi nakazami cenzury, to juz tylko czesc wiekszej teorii spiskowej, ktora to wlasnie mnie bawi w wypowiedziach pani oraz innych uzytkownikow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Radek
Bywalec

Post autor: Radek » 13 cze 2016, o 12:47

Witam serdecznie.

Zadałem już to pytanie Burmistrzowi, więc teraz i wam:

Nie moglibyście stworzyć portalu informacyjnego, na wzór Doby, Świdnicy 24, który opisywałby to co się dzieje w mieście?
Taki projekt, w którym osoby zaangażowane mogły by popełniać artykuły, pod którymi można by było napisać parę słów komentarza, przedstawić inny punkt widzenia, itp... Gazeta Świebodzicka ukazuje się średnio co dwa tygodnie, jej informacje z racji czasu są już nieaktualne w chwili wydania. Nie mówię tutaj o finansowaniu z budżetu miasta, ale wpływ z reklam (te na pewno się pojawią), z powodzeniem mogły by udźwignąć finansowanie domeny. Co do autorów artykułów, to współpraca z szkołami, z powodzeniem by ich wyłoniła, a dla nich była by to świetna forma promocji na rynku zawodowym.

zdaje sobie sprawę, że w pierwszej fazie, ilość informacji nie była by duża, jednakże takie rzeczy jak sesja RM, podjęte uchwały, kronika kryminalna, kultura w zupełności by uatrakcyjniła taki projekt.
Słowem, można by utworzyć witrynę dla "Świebodzickiej" Można by nawet utworzyć Telefon dla informacji pilnej, skrzynkę dla foto, artykułów i inne formy komunikacji...

Oczywiście, fotorelacje miały by swoje miejsce pod artykułem a fotoreportemi byli by sami mieszkańcy,oraz wy, znając waszą pasję do pstrykania. Zamiast wpisów na forum, którego link zniknął ze strony miasta, mogły by się pojawiać pod opisującym wydarzenie artykułem. Zwłaszcza, że nie każdy ma Facebooka...

Pozdrawiam
Nieudolny naprawiacz świata...

Na mchu jadali...

Awatar użytkownika
EBO
Bywalec

Post autor: EBO » 13 cze 2016, o 17:14

Radek pisze:Zwłaszcza, że nie każdy ma Facebooka...
Ale każdy może założyć i to jest chyba najlepsze rozwiązanie.
Prowadziłem kiedyś serwis informacyjny branży z technicznej, nie da się robić tego hobbistycznie. Po 6 miesiącach poddałem się, ilość informacji do przekazania i redagowania przerósłs moje zasoby czasowe. To jest praca n pełen etat.
Jeżeli życie kopie Cię w dópę... to pewnie masz dysleksję.

Obrazek

Awatar użytkownika
Radek
Bywalec

Post autor: Radek » 13 cze 2016, o 20:03

co innego pitupitu na stronie, co innego akredytacja, uwierz mi. Legitymacja "prasowa" powoduje umocowanie prawne i pozwala na swobodne wypytywanie np. rzeczników prasowych, którzy nie bardzo mogą "zasłonić się milczeniem lub niepamięcią". Jest w naszej społeczności kilku blogerów, którzy na pewno chcieli by coś swojego opublikować. Ponadto, liczyłbym tu na naszych "humanów" z LO.
Zawsze można kogoś z nich zaprosić, by stworzyć kolegium redakcyjne, "pstrykaczy" też nie brakuje.

To naprawdę fajna zabawa, zwłaszcza tych, co skoro i tak siedzą na fejsie, to...

Na mchu jadali...

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Post autor: Adrian » 13 cze 2016, o 22:30

Radek, od dawna o tym myślałem, ale EBO ma rację - to byłoby jak praca na cały etat. Chciałbym stworzyć - i myślę, że to jest realne - portal, na którym wiadomości i artykuły byłyby uporządkowane i byłoby je łatwiej odnaleźć, bo tutaj na forum sporo ich jest schowanych na odległych stronach. Materiału jest bardzo dużo, szczególnie rzeczy historycznych. A gdy taki portal powstanie, można by go rozwijać o nowe rzeczy, można go tak samo powiązać z facebookiem i forum. Jeśli chodzi o nowe treści, artykuły, to czy znaleźliby się chętni? Przez wiele lat z wydarzeniami działałem tu prawie sam, inne strony o Świebodzicach powstawały i albo po jakimś czasie znikały, albo są porzucone do dzisiaj. Brakuje u nas większej społeczności, która interesowałaby się wydarzeniami w naszym mieście, na samym facebooku jedyna grupa o Świebodzicach, która uzbierała ponad 1000 osób, jest obecnie bez administratora i zamieniła się w potok spamu (typu: wyślij sms, aby zobaczyć kto odwiedził twój profil... itd). Na oficjalnym profilu miasta nie można nawet wrzucić nowego postu.
Swoją drogą patrząc po innych miastach to aż dziwne, że Świebodzice nie mają swojego portalu czy czasopisma innego niż prowadzonego przez UM, może to wynika przez położenie przy większym Wałbrzychu i Świdnicy, gdzie na stronach lokalnych jesteśmy podpięci jako jedno z wielu miast, ale większość wiadomości i tak pochodzi od rzecznika urzędu.

Pomysłów jest wiele, tylko jak zawsze brakuje czasu...

Awatar użytkownika
Radek
Bywalec

Post autor: Radek » 13 cze 2016, o 22:54

więc ogłoś wydarzenie na forum, fejsie (ja nie mam i nie zamierzam), poszukaj chętnych w grupie tych tysiąca, nawiąż kontakt ze szkołą/łami i czekaj na odzew. Kilku na pewno się znajdzie, może z czasem znajdzie sie też link na stronie miasta.
Najważniejsze to spróbować, w końcu niczym się nie ryzykuje...
Po wakacjach pewnie będzie więcej chętnych, ale budowanie struktur trzeba by było zacząć teraz.
Po prostu trzeba spróbować i tyle :-)

Na mchu jadali...

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Post autor: Adrian » 13 cze 2016, o 23:14

Może przez wakacje uda się zbudować taki portal. Trzeba będzie próbować :-)

Awatar użytkownika
Radek
Bywalec

Post autor: Radek » 13 cze 2016, o 23:25

Jakby co...

Na mchu jadali...

JakubG
Obserwator

Post autor: JakubG » 7 lip 2017, o 19:48

Witam

Chciałbym się zapytać czy jest możliwość współpracy na poziomie rozszerzeń na forum, widzę, że jest postawione na silniku MyBB i chciałbym zaoferować swoją pracę na rozwój owego forum. Chciałbym zaprezentować państwu styl który może zostać zmieniony specjalnie pod forum o naszym mieście. Chciałbym również dodać, że w wolnym czasie zajmuje się grafiką i czy byliby państwo zainteresowani takimi rozwiązaniami.

O więcej informacji można zapytać tutaj jak i w sekcji prywatnych wiadomości.
Mam wiele ciekawych pomysłów które mogą się państwu spodobać, dodatkowo można w łatwy sposób nawiązać współpracę z miejskimi placówkami takimi jak gimnazja oraz liceum.

Pozdrawiam, Jakub.
Obywatel Świebodzic, tak, Tych Świebodzic! :D

ODPOWIEDZ