Pytanie do Adminów

Wszystko co ma związek z tym forum. Zamieszczajcie tu wasze uwagi oraz ewentualne prośby.
teoriaspiskowa

Pytanie do Adminów

Post autor: teoriaspiskowa » 15 sie 2012, o 07:41

W związku z wprowadzeniem możliwości pisania na forum przez gości ( osoby niezarejestrowane ) oraz powstanie nowych drażliwych dla miasta wątków, otwartą krytyką władz miasta, chciałbym zapytać czy:
Admini nie gromadzą czasem adresów IP nieświadomych userów uważających że są anonimowi?
Czy jeżeli gromadzą te adresy to robią to na polecenie miasta?

Proszę o rozwianie moich wątpliwości bo pojawiają się głosy że to forum zrobiło się bardzo liberalne, trochę to dziwne zwłaszcza w obecnej chwili i "przerażeniu" adminów konkurencji.
Proszę o konkretną niewymijającą odpowiedź, myślę że wszyscy userzy są ciekawi.

Pozdrawiam.

Anonimowość w sieci:
https://www.torproject.org/

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Re: Pytanie do Adminów

Post autor: Adrian » 15 sie 2012, o 14:07

Oczywiście, że adresy IP użytkowników są zachowywane. IP jest połączone z postem i tak działa każde forum, tej funkcji nie da się wyłączyć.
Pisanie dla gości jest udostępnione od kilku miesięcy.
Od miasta nie mam żadnych poleceń dotyczących tego forum. Raz się zdarzyło, że link do forum został usunięty z portalu miejskiego i to jest jedyne, co może się stać (pomijając skierowanie sprawy do organów...).

Co do projektu Tor: jakiś rok temu pojawiła się informacja, że szyfr został złamany, nie wgłębiałem się w temat a sama informacja przeszła bez echa, nie wiem jak jest obecnie.
Temat przenoszę do działu o forum.

Gość

Post autor: Gość » 16 sie 2012, o 13:47

Adminie kłamiesz. Dziś usunąłeś trzy posty. nie naruszyły regulaminu w żaden sposób. mam zrzuty ekranu.kłamiesz jak cygan adminie.

Awatar użytkownika
Adrian
Administrator
Kontakt:

Post autor: Adrian » 17 sie 2012, o 12:09

To pokaz te zrzuty, zobaczymy co tam takiego bylo.

1.2 Trzymaj się obranego tematu.

2.4 Jeżeli już zabierasz głos w temacie, to postaraj się coś do niego wnieść, pisząc więcej niż dwa słowa i przede wszystkim pisząc na temat.

2.2 Na forum zabronione jest używanie wulgaryzmów oraz obrażanie innych.

Awatar użytkownika
Abiteam
Obserwator

Post autor: Abiteam » 17 sie 2012, o 14:07

Gość pisze:Adminie kłamiesz. Dziś usunąłeś trzy posty. nie naruszyły regulaminu w żaden sposób. mam zrzuty ekranu.kłamiesz jak cygan adminie.

baaaaa zeby trzy.... ale wszystko zgodnie z regulaminem oczywiscie
" Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno"

anonymouss
Zaglądacz

Post autor: anonymouss » 17 sie 2012, o 18:25

Czy to oznacza że cofacie możliwość wpisu dla gości na całym forum we wszystkich wątkach?Przydałaby się jakaś rzetelna informacja a nie z partyzanta blokować.To mi brzydko pachnie nieprofesjonalizmem.Napisz admin oddzielny wątek i się określ bo lekceważysz użytkowników.

Awatar użytkownika
holek
Administrator

Post autor: holek » 18 sie 2012, o 13:34

A ja sie głowie, czy to wszystko prowokacje znudzonych życiem ludzi, czy autentyczne wyrzucanie swoich żali i frustracji? Mieszkanie w małym mieście, połączone z codzienną monotonią życia i brakiem jakichkolwiek ciekawych alternatyw na spędzenie wolnego czasu, może prowadzić do frustracji, której można dać upust poprzez trolling. Ok, jeśli tak jest, rozumiem.
Ale jest jeszcze ta druga opcja, ta która mnie bawi. Otóż wchodzicie na to forum ze szczerym przeświadczeniem, że Adrian jest wam coś winien? Na przykład profesjonalizm, bo przecież bycie adminem tego forum to jego praca i jest sowicie opłacany z miejskiego skarbca. Oczywiście ma jeszcze odgórne nakazy cenzurowania, bo niewygodna prawda nie może wyjśc na jaw itd.

Powiedzcie mi prosze, bo mnie to nurtuje, to pierwsze czy drugie? :wub:
Obrazek

Awatar użytkownika
Luiza28
Nowicjusz

Post autor: Luiza28 » 18 sie 2012, o 21:37

Pozwolicie, że pierwsza odpowiem.Nie wiem czy będzie to satysfakcjonująca odpowiedź ale zaryzykuję. Odnosząc się do pierwszej części zadanego pytania to jak na "głowienie się" które doprowadziło do zalogowania się oraz wystukania tak wyszukanego w swej treści pytania to jakoś tam mało opcji odpowiedzi zostało spisane. Sądząc po dumnym podpisie "ADMINISTRATOR" zakładam , że to korelacja obrony kolegi Adriana (co jest w pełni zrozumiane i chwalebne) oraz sarkazmu ( niezbyt wysokich lotów). Kolejna część to wywody domorosłego psychoanalityka z zaczątkiem pierdołowatości (bez urazy) o małym mieście, braku perspektyw, frustracji i dodanie modnego ostatnio słowa trolling ( diagnoz rodem z podstaw psychologii komentować nie będę).
Następna cześć to rozbawienie kolegi. Pozwolę sobie na chwile szczerości i napiszę , że jest 0:0 bo mnie osobiście rozbawił tekst kolegi jako całość. Jeżeli chodzi o profesjonalizm to zakładam że wszyscy którzy tu jesteśmy cenimy go sobie i bylibyśmy wdzięczni gdyby inni wykonując swoja pracę (a taką jest bycie administratorem) o nim nie zapominali. Co do wynagrodzenia to opuśćmy ten wątek bo te szczegóły zawiera umowa cywilno-prawna zawarta pomiędzy Administratorami w/w forum a urzędem miejskim i nic nam do tego. I na koniec nakazy cenzury w które oczywiście nie wierzymy bo przecież fakty, co do wątku ludności romskiej w naszym (cytuję kolegę holka ) małym mieście zostały już dogłębnie omówione i pozostało nam być obserwatorami dalszego ciągu wypadków.

Awatar użytkownika
Luiza28
Nowicjusz

Post autor: Luiza28 » 18 sie 2012, o 21:48

Dodam jeszcze, że temat ludności romskiej i władzy lokalnej jest mi obojętny i pozostanę neutralna. Ale sprowadzanie mnie oraz tych którzy pisali na tym forum ( w temacie "co o tym sadzicie ? ") do poziomu bruku jest nie eleganckie, nie profesjonalne i obraźliwe.

victoriafan
Obserwator

Post autor: victoriafan » 18 sie 2012, o 22:23

Panie adminie / Pani admin bzdury piszecie ........ posty z forum są usuwane i są to posty nie zawierające obraźliwych słów . Z chwila kiedy władza zaczyna cenzurować posty , listy , wypowiedzi zaczyna przestawać istnieć .........

ODPOWIEDZ