Gdzie się podział Ppłk. Władysław Suproń?

Rozmowy na temat naszego miasta.
Awatar użytkownika
EBO
Bywalec

Gdzie się podział Ppłk. Władysław Suproń?

Post autor: EBO » 28 sie 2016, o 23:09

Jak w temacie. Mural został odnowiony bez "Muchy". Why?
Jeżeli życie kopie Cię w dópę... to pewnie masz dysleksję.

Obrazek

balele
Nowicjusz

Re: Gdzie się podział Ppłk. Władysław Suproń?

Post autor: balele » 29 sie 2016, o 13:39

Podobno rodzina sobie zażyczyła tak.

kondziu
Obserwator

Post autor: kondziu » 30 sie 2016, o 16:51

Mural zaczal juz z tego co widzialem grzybem i wilgocia podchodzic... i miasto nie potrafilo sobie z tym trudnym tematem poradzic... a podobizna Pana Supronia zaczynala juz bardzo zle wygladac... to nie ma sie co dziwic ze rodzina kazala to zamalowac.

Markowski1
Obserwator

Post autor: Markowski1 » 31 sie 2016, o 06:41

Panie Kondziu, proszę o nie wypowiadanie się w temacie, o którym Pan nie ma pojęcia, oraz nie wprowadzanie forumowiczów w błąd

Awatar użytkownika
EBO
Bywalec

Post autor: EBO » 31 sie 2016, o 12:51

kondziu pisze:Mural zaczal juz z tego co widzialem grzybem i wilgocia podchodzic... i miasto nie potrafilo sobie z tym trudnym tematem poradzic... a podobizna Pana Supronia zaczynala juz bardzo zle wygladac... to nie ma sie co dziwic ze rodzina kazala to zamalowac.

Mural jest sponsorowany i utrzymywany przez grupę „Biało-Niebieskie Świebodzice”.
Podejrzewam, że bardziej chodzi o obecną sytuację na scenie politycznej, gdzie "Żołnierze Wyklęci" zostali "zagarnięci" przez jedną grupę, a druga grupa nie pozostaje dłużna i napiętnuje jak leci (mordercy, gwałciciele...). Generalizowanie to bardzo krzywdząca rzecz.

Pogrzeb "Inki". Przykre, ale tak wygląda "Błazenada polska", szkoda, że zahacza o strasznie poważne sfery naszego życia.

Obrazek

Markowski1
Obserwator

Post autor: Markowski1 » 31 sie 2016, o 14:01

Tu też bym polemizował.. Cienka w tym wypadku jest linia pomiędzy słowami "sponsorowany" a "inspirowany". Co oznacza że pieniądze na to wszystko nie pochodziły w 100% od "B-NŚ". Ze swej strony zapewnić mogę, że zarówno Burmistrz, jak i rodzina P. Supronia byli informowani że chcemy poprawić po zimie i systematycznie później odnawiać mural. Zaproponowałem nawet na spotkaniu z burmistrzem, że możemy zawrzeć umowę dżentelmeńską, że co roku po zimie mural będzie przez nas odświeżany. Zostało to ODRZUCONE. Nie mam w zwyczaju robić z własnej "mordy cholewy" więc byłby co roku poprawiany, tym bardziej że za wiele włożyłem zarówno ja, jak i kilka innych aktywnych osób serca, nerwów, czasu, pieniędzy i zdrowia, bym miał nie dotrzymywać danego słowa. Więc podkreślam: nie ma mowy o tym, że rodzina nie wiedziała iż chcemy go poprawiać. Nie chodziło tu o żadne zniszczenie muralu przez aurę itp. To sprawa o wiele bardziej delikatna. Nie do poruszania na forum ogólnie dostępnym. Swoją subiektywną ocenę tej kuriozalnej sytuacji jaka miała miejsce w tym wypadku mogę naświetlić tylko na PW (zapraszam do grupy "Świebodziccy Patrioci" na FB) , z racji mojego wielkiego szacunku dla Pana Supronia chciałbym ten temat jak najszybciej zamknąć.

Awatar użytkownika
EBO
Bywalec

Post autor: EBO » 1 wrz 2016, o 08:27

Markowski1 pisze:Tu też bym polemizował.. Cienka w tym wypadku jest linia pomiędzy słowami "sponsorowany" a "inspirowany". Co oznacza że pieniądze na to wszystko nie pochodziły w 100% od "B-NŚ". Ze swej strony zapewnić mogę, że zarówno Burmistrz, jak i rodzina P. Supronia byli informowani że chcemy poprawić po zimie i systematycznie później odnawiać mural. Zaproponowałem nawet na spotkaniu z burmistrzem, że możemy zawrzeć umowę dżentelmeńską, że co roku po zimie mural będzie przez nas odświeżany. Zostało to ODRZUCONE. Nie mam w zwyczaju robić z własnej "mordy cholewy" więc byłby co roku poprawiany, tym bardziej że za wiele włożyłem zarówno ja, jak i kilka innych aktywnych osób serca, nerwów, czasu, pieniędzy i zdrowia, bym miał nie dotrzymywać danego słowa. Więc podkreślam: nie ma mowy o tym, że rodzina nie wiedziała iż chcemy go poprawiać. Nie chodziło tu o żadne zniszczenie muralu przez aurę itp. To sprawa o wiele bardziej delikatna. Nie do poruszania na forum ogólnie dostępnym. Swoją subiektywną ocenę tej kuriozalnej sytuacji jaka miała miejsce w tym wypadku mogę naświetlić tylko na PW (zapraszam do grupy "Świebodziccy Patrioci" na FB) , z racji mojego wielkiego szacunku dla Pana Supronia chciałbym ten temat jak najszybciej zamknąć.
Ok dzięki, za informację.
Pytanie następne, czy jest inicjatywa, ale przede wszystkim zgoda, aby kontynuować murale w Świebodzicach?

Obrazek

Markowski1
Obserwator

Post autor: Markowski1 » 2 wrz 2016, o 14:49

tak... Szukamy miejsca. jest plan na ul. Sienkiewicza, ale trochę sie boję że tam może być zniszczone... Jeśli znacie jakieś ciekawe miejsce, fajny mur, to bardzo proszę o info

ODPOWIEDZ