Cena wody w Świebodzicach

Rozmowy na temat naszego miasta.
apocoto

Cena wody w Świebodzicach

Post autor: apocoto » 21 sie 2015, o 16:01

Dlaczego w Świdnicy zimna woda kosztyje cos ok 8.7zł za metr szescieny (ze ściekami!!!!!) ... a w naszych Świebodzicach same scieki sa droższe... dziekujemy panie burmistrzu za wciagniecie naszego miasta pod zarzad walbrzyskich wodociagow gratulujemy zarzadzania preziowi naszych wodociagow.

Gość

Re: Cena wody w Świebodzicach

Post autor: Gość » 22 sie 2015, o 05:51

apocoto: glosowales na Kozucha i na PIs to masz czego chciales.W pazdzierniku glosuj na Anne z PIS to wode bedziesz mial za darmo.Jej maz w wodociagach podwyzsza wode jak chce,za aprobata najjasniejszego burmistrza kozuchowicza.

apocoto

Post autor: apocoto » 22 sie 2015, o 11:45

Gość pisze:apocoto: glosowales na Kozucha i na PIs to masz czego chciales.W pazdzierniku glosuj na Anne z PIS to wode bedziesz mial za darmo.Jej maz w wodociagach podwyzsza wode jak chce,za aprobata najjasniejszego burmistrza kozuchowicza.
misiu kolorowy z malinwym noskiem... a kto ci powiedzial ze glosowalem na tego pana??? jakos perspektywa chodzenia na kolanach i zalatwiania wszystkiego u czarnych mnie nie mami, wiec i zalewska glosu mojego nie dostanie, nawet jak ja widze w tv to mi ziemniaki uciekaja z piwnicy.

Pompowy

Post autor: Pompowy » 23 sie 2015, o 09:21

A jaka ma być cena wody jak burmistrz siedzi w zarządzie wodociągów? Przecież sobie nie będzie robił pod górkę. ;-(

obserwatorek

Post autor: obserwatorek » 23 sie 2015, o 14:50

proponuję przeczytać wyjaśnienie bieżącej sytuacji.
http://www.biblioteka.swiebodzice.pl/im ... 3_2015.pdf
strona 3.

Później możemy prowadzić dalszą dyskusję.

Mieszkaniec1

Post autor: Mieszkaniec1 » 23 sie 2015, o 16:08

Jak dla mnie cena jest za wysoka i koniec!
Rozumiem, że dla rządzących zarówno miastem jak i wodociągami to pestka - jak ktoś dostaje kasę ponad 10tys miesięcznie np. Burmistrz, Prezes Wodociągów nie rozumie tego problemu!

Gość

Post autor: Gość » 23 sie 2015, o 17:40

przecież do związku wciągnął nas chyba jan witraż krzesłomiociński…….

Gość

Post autor: Gość » 24 sie 2015, o 04:32

Gość pisze:przecież do związku wciągnął nas chyba jan witraż krzesłomiociński…….
Ważne kto to zmieni - wyjście ze związku czy też obniżenie ceny.

Gość

Post autor: Gość » 24 sie 2015, o 05:23

Sądzę, że miasto wystąpi ze związku. Jednak na pewno to nie jest tak, że burmistrz mówi sobie - wychodzimy, czy nawet rada miasta - i już jutro nie jesteśmy w związku.......

baribal

Post autor: baribal » 24 sie 2015, o 08:47

A ja z uporem twierdzę, że usługi dla ludności są za drogie w porównaniu do tego co otrzymujemy.
Te spółki to nic innego jak urzędy wyciągnięte poza nawias urzędu.
Osir, Zwik, ZGK powinny być spółkami celowymi działającymi dla dobra mieszkańców.
Jeżeli wykazują zysk to są o tyle za drogie.

Jeżeli zaś te "urzędy" będą działały na ogólnych zasadach rynkowych ze zdrową konkurencją
to mogą sobie ceny wody, śmieci i ścieków ustalić na 100pln/m3.
Może ktoś to kupi.

ODPOWIEDZ