Biały Podsumował......

Rozmowy na temat naszego miasta.
anonimus
Bywalec

Re: Biały Podsumował......

Post autor: anonimus » 3 mar 2016, o 18:09

Normalny pisze: Kiedyś durnia nazywano durniem cygana cyganem a teraz ? (
Prawdopodobnie tym wpisem naruszyłeś tą granicę... Jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy tym gorzej dla ciebie.... Poczekamy na moderatora. Jak chcesz się wypowiadać wypowiadaj się argumentami a nie emocjonalnie w sposób nacechowany.... sugeruje to że może brak ci argumentów? Wyciągnij wnioski o po prostu prowadź normalną dyskusje. Jeśli tak bardzo chcesz coś napisać o cyganach po prostu znajdź inny jeżyk wypowiedzi.

Jeśli nie wiesz o co chodzi w tym wątku i dziwisz się czemu on jest tak długo aktywny to może zacznij czytać go od początku.

Od siebie dodam iż Seba przyłożył się tym razem do tegorocznej relacji. Nie ma już krojenia chleba nad odwróconą skrzynką i na zdjęciach widać nawet że jest gdzie siedzieć. Wygląda to po prostu lepiej....nie wiem czy to wynik lepszej organizacji czy autocenzury-być może to drugie bo na oficjalnej stronie biegu gdzie są informacje o poprzedniej edycji zdjęć jest bardzo mało w porównaniu z "oryginalną" relacją.

Normalny

Post autor: Normalny » 3 mar 2016, o 21:08

anonimus pisze:
Normalny pisze: Kiedyś durnia nazywano durniem cygana cyganem a teraz ? (
Prawdopodobnie tym wpisem naruszyłeś tą granicę... Jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy tym gorzej dla ciebie.... Poczekamy na moderatora. Jak chcesz się wypowiadać wypowiadaj się argumentami a nie emocjonalnie w sposób nacechowany.... sugeruje to że może brak ci argumentów? Wyciągnij wnioski o po prostu prowadź normalną dyskusje. Jeśli tak bardzo chcesz coś napisać o cyganach po prostu znajdź inny jeżyk wypowiedzi.

Jeśli nie wiesz o co chodzi w tym wątku i dziwisz się czemu on jest tak długo aktywny to może zacznij czytać go od początku.

Od siebie dodam iż Seba przyłożył się tym razem do tegorocznej relacji. Nie ma już krojenia chleba nad odwróconą skrzynką i na zdjęciach widać nawet że jest gdzie siedzieć. Wygląda to po prostu lepiej....nie wiem czy to wynik lepszej organizacji czy autocenzury-być może to drugie bo na oficjalnej stronie biegu gdzie są informacje o poprzedniej edycji zdjęć jest bardzo mało w porównaniu z "oryginalną" relacją.
Oho - widzę że dotknąłem czyjegoś "delikatnego punktu". Mam to gdzieś. Nie ja jeden uważam że cygan jest cyganem a nie jakimś romem. Niby dlaczego miałoby nagle być inaczej ? To narusza jakieś twoje granice? Może są zbyt "obkurczone" ? Spójrz szerzej na temat. Dlaczego nagle mamy ich odcinać (Tą zmianą nazwy?) od tego czym się jak dotąd "zasłużyli"? Mieszkam w tym mieście wystarczająco wiele lat i delikatnie mówiąc: nie przepadam za nimi (To mi jeszcze wolno czy już za to wsadzają?) gdyż posługuję się rozumem na tyle biegle żeby mieć na ten temat zdrowy osąd. Tym bardziej że zdaje się i ty i ja jesteśmy jakimiś gadziami (czy jak to zwał) czyli podludźmi w kategorii myślenia tej grupy "etnicznej" i można nas np. bezkarnie okraść. Czy może się mylę? Bo jesli tak to mnie popraw. Tobie to sprawia jakąś przyjemność że może mamy ich za to LUBIĆ??? Kto i dlaczego (jaki ma w tym interes? ze strachu czy naszej "świebodzickiej tradycji" ?) na siłę próbuje nam wmówić że jest inaczej?
P.S. Dyskusje bez emocji to masz już na codzień w państwowej telewizji. Tyle że jak tak dalej pójdzie to jej oglądalność spadnie wkrótce do jakichś 400 osób w całej Polsce a na tym pewnie samej tej instytucji nie zależy choć do tego usilnie dąży .
Po drugie jeśli w twojej opinii nie ma już cyganów a sa romowie to skąd wiesz o kim pisałam? Może miałem na mysli tych ludzi (w tym narodowości polskiej) co cyganią (czyli oszukują) innych ? No to chyba trudno mieć coś przeciwko negatywnemu odbiorowi takich osób ? :P

Massive
Obserwator

Post autor: Massive » 14 kwie 2016, o 15:45

Ciekawe czy "dziennikarz" pan S.B. napisze newsa jakim to demokrata uczciwym jest mentor jego szefa- czyli niejaki starszy człowiek Kornel Morawiecki. Grozi mu kara za podżeganie do popełnienia przestępstwa. W sumie taka sama jak za jego popełnienie. Taki kryształ, taki wzór uczciwości…….a jest jak zwykle.

Fikusek
Obserwator

Post autor: Fikusek » 6 cze 2016, o 07:40

Stowarzysze i ich tuba propagandowa zawsze "straszliwie celnie" :D punktowali wpadki burmistrza odkąd ich boss przestał być zastepcą. Straszne uchybienia i afery odkrywali takie jak samosiejki, za długa kolejka po cukierki na święcie czekolady, czy że im kiełbasek nie starczyło na innej imprezie. Napiętnowali też własną nieudolność kiedy nie wystawili kandydata w wyborach uzupełniających. Może teraz pochwalą się na łamach swoich poczytnych portali i stron jakie są wyroki sądów w tych sprawach? Kto miał rację? Czy burmistrz zrobił wszystko co trzeba a nieudacznicy przegapili terminy...?
To forum pada - ale u siebie mogli by RZETELNIE I UCZCIWIE poinformować, że nie mieli racji. Tylko to tego trzeba mieć trochę odwagi cywilnej i poczucia godności...
I taka mała rada - władza jak robi żle - trzeba punktować. Krytykować - tylko do tego też trzeba używać rozumu, i mieć podstawy, elementarnaąwiedzę, a nie kompromitować się na każdym kroku.

zwyklyseba
Obserwator

Post autor: zwyklyseba » 29 lip 2016, o 12:58

Napisał obiektywny na portaliku:
Ulica Sportowa w Świebodzicach to droga dojazdowa do boiska miejscowej Victorii, od lat wymaga renowacji – ostatnio jej stan znacznie się pogarsza.
Dziura, na dziurze od lat są tylko łatane, nawierzchnia kruszy się w wielu miejscach a od kilku tygodni ubytki są tak duże, że kruszywo ze spodnich warstw wydostaje się na jezdnię.

Sportowa jest ulicą dojazdową do boiska MKS Victoria Świebodzice i przebiega obok posesji radnego miejskiego z KWW Bogdana Kożuchowicza – Zbigniewa Opalińskiego. Radny codziennie przejeżdża po dziurach ale najwyraźniej ma ważniejsze sprawy. Czekamy aż wyrośnie trawa, będzie więcej zieleni…

A nie pisał jak radny pan Szafraniec naście lat jeździł Świdnicka i brak oznakowania i psów - vide skręt w kolejową mu nie przeszkadzał - dopiero po wielu wielu latach się przebudził......
Taka analogia..... o parkowaniu kiedyś pisał - a niebieska honda często kołami na chodniku obok dawnego domu towarowego stoi.... zdjęcia mam.

zwyklyseba
Obserwator

Post autor: zwyklyseba » 24 sie 2016, o 09:08

Panie redachtorze.
Nie radni Bogdana Kożuchowicza tylko dla ciebie radni Pana Burmistrza Bogdana Kożuchowicza. I skoro wiesz, że uznają za bezzasadne - to jestem przekonany, że są bezzasadne.
Pan nie napisał, że "wyższe" odnośne władze uznały, że zarzuty jednego niekompetentnego pismaka są warte funta kłaków. Nie napisał. Nic nie napisał poza porządkiem obrad. Brawo - co za dzieło - do Daily Mail go, albo do do Naw York Times.
Oczywiście za te wiekopomne dzieła już nagroda Pulitzera.

Co za leniwy człowiek. Postarałbyś się, jakieś racje przedstawił, opinie, zdanie (tyle, że trzeba je mieć....) - przynajmniej by cie nie wyśmiewano.

balele
Nowicjusz

Post autor: balele » 24 sie 2016, o 13:46

Chyba trochę za wiele wymagasz. Zobacz jak oni - "stowarzysze" się zachowują. Pójdź na jakąkolwiek sesję i popatrz. Prawie na każdej cyrk. Można bilety sprzedawać. Do ich przedstawicieli nie dociera nic - choćbyś łopata podawał. I do tego niby dorośli poważni ludzie - a co niektórzy kultury mają ZERO. Ogólnie wstyd. Te sesje powinny być filmowane - zobaczyli by wszyscy jak się niektórzy radni zachowują. Nazwanie tego jest dla mnie zbyt trudne. Myślę, że po zobaczeniu karczemnego zachowania nikt na takie osoby nie odda już głosu.

anonimus
Bywalec

Post autor: anonimus » 31 sie 2016, o 18:31

Seba jak widać poddał się ze swoim forum. Niby jest... przez google idzie tam wejść czyli dalej istnieje no ale pustki są tak jak były. Zapewne straszyły potencjalnych reklamodawców to lepiej nie pokazywać.
Tak więc jest to koniec pewnej historii... Już nie walczy o "wolność słowa" na której swoja drogą ładnie poległ. Po prostu stwierdził, iż lepiej mieć jednostronny przepływ informacji. Tak jest pewnie praktyczniej...

balele
Nowicjusz

Post autor: balele » 2 wrz 2016, o 07:22

Każdy robi co robi tak jak uważa i potrafi. I można to nie raz docenić. Tu chodzi bardziej o dysonans między tym co głosi się vide - 20 minut trwała demokracja w Świebodzicach, stronnicze media Burmistrza etc. - a w tym samym czasie prowadzi się portalik z którego nieobiektywność bije w sposób niewyobrażalny. To jest ośmieszanie siebie. Ale to jego sprawa. Ośmiesza jednak także swoje środowisko - a wiadomo że jest związany z tzw. stowarzyszami.
Gazeta miejska jest... miejska. Portal miejski jest także .... miejski. Chyba jasne jest że poza ogłoszeniami itp ma za zadanie wskazywać sukcesy władz a nie porażki choć i o problemach też piszą.
Jako Świebodziczanin cieszyłbym się z w miarę niezależnego i w miarę obiektywnego innego medium. Była okazja a zrobiono z niej tubę propagandową skrajnie przeciwnej burmistrzowi opcji - i tu naświetla sie tylko wpadki - zwykle pierdoły lub sprawy nie do końca zgodne z prawdą- jak ukrywanie swojej niekompetencji w spawie wyborów uzupełniających. Do dziś nie pochwalili się wyrokami sądowymi czy decyzjami wojewody w tej sprawie..... Bo potwierdzają ich niekompetencję.

ODPOWIEDZ