Mieszkańcy pytają, ale burmistrz nie odpowiada...

Rozmowy na temat naszego miasta.
sara1
Bywalec

Re: Mieszkańcy pytają, ale burmistrz nie odpowiada...

Post autor: sara1 » 1 lip 2013, o 17:50

Panie Burmistrzu dlaczego na całej długości nowowybudowanego deptaku przy basenie Osiru nie pomyślano o zamontowaniu chociażby 1 kosza na śmieci?Poza tym dlaczego na tym deptaku często są opuszczone blokady uniemożliwiające jazde samochodami.Co za tym idzie kierowcy jeżdżą tamtędy jak autostradą.Panie Burmistrzu proponuje zamontować kamery i karać mandatami łamiących przepisy.

sara1
Bywalec

Post autor: sara1 » 1 lip 2013, o 19:16

Ważne pytanie.Panie Burmistrzu proponuje zlikwidować w naszym mieście Straż miejską.Jej działalność jest raczej znikoma,a co za tym idzie raczej bezzasadna.W kasie miasta zostanie więcej kasy na inne wartościowsze rzeczy.

Awatar użytkownika
Kris
Zaglądacz

Post autor: Kris » 19 lip 2013, o 14:28

Mam pomysł, choć pewnie jako inicjatywa oddolna się nie przyjmie - może zamiast odpowiadać na wybrane pytania na stronie Świebodzic, burmistrz odpowiadałby na nie na forum. Pytek wiedziałby wtedy, że pytanie dotarło, cała reszta - odpowiedź lub jej brak.

Komunikacja między urzędem a całą resztą świata nie powinna być przecież jednostronna.

bubu
Obserwator

Post autor: bubu » 30 lip 2014, o 19:43

Mija blisko miesiąc i Burmistrz nadal nie odpowiada na istotne pytanie dotyczące dużej inwestycji na obrzeżach naszego miasta, a brzmiało ono jak cytuję poniżej:
Szanowny Panie Burmistrzu!
Czy władze miasta miały jakiś udział w projektowaniu przebudowy drogi od strony Strzegomia?
Obserwując prace zauważam kolejny przejaw jakiejś chorej mody wypiętrzania drogi znacząco powyżej dawniej istniejącej nawierzchni. Mało tego, gdy już powstanie wysoka "grobla" z drogą na wierzchołku ogranicza się ją bardzo głębokim rowem o stromych ścianach przetykanym co kawałek żelbetowymi przepustami. Takie wykonanie wiąże się z koniecznością wykonania kosztownych stromych podejść do bocznych ulic i posesji.
Głębokie rowy przy drodze, która jest nota bene fragmentem wewnętrznej infrastruktury miasta nie powinny istnieć ze względów estetycznych, a przede wszystkim praktycznych. Czy ktoś użył wyobraźni aby przewidzieć jak kosztowne jest wyciąganie pojazdów które, zimą zsuną się z drogi do rowu i co się stanie gdy któryś z nich nieszczęśliwie trafi w przepust? Być może przewidziano obudowanie jezdni barierami energochłonnymi, ale cały ten koncept pachnie mi projektem pod życzenie wykonawcy, aby wywindować maksymalnie koszty realizacyjne. Nie widzę żadnych przeszkód aby taki rów zastąpić łagodną skarpą z odwodnieniem ukrytym pod ziemią, a droga niekoniecznie musiała urosnąc tak wysoko aby prawidłowo spełniała swą funkcję. Może i przebudowa nie trwałaby tak długo? Czy da się jeszcze coś w przyszłości poprawić? Pozdrawiam B

Gość

Post autor: Gość » 30 lip 2014, o 19:57

Ktoś w innym temacie pisał, że musi być u nas całkiem nieźle skoro takie problemy są wiodące. Potwierdzam ;)
Wydaje mi się, że niewiele gmina miała do powiedzenia w kwestii tej drogi.

Marabut

Post autor: Marabut » 3 sie 2014, o 08:16

Już dwa razy pytałem o te chore skzyżowania wokół rynku i nikt nie raczył. Odpowiedzieć.

olo
Zaglądacz

Post autor: olo » 3 sie 2014, o 15:37

Marabut i nikt Tobie nie odpowie na to pytanie bo oni odpowiadają tylko na wygodne dla siebie pytania

Zadowolony

Post autor: Zadowolony » 7 sie 2014, o 08:54

http://www.swiebodzice.pl/strony_2/do_d ... 08/006.htm

Odpowiedzi na parę często poruszanych spraw, a przez analogię - wyjaśniają stan i sytuacje innych PRYWATNYCH budynków.

BBR

Post autor: BBR » 15 sie 2014, o 17:59

do Zadowolony
Ja byłam zadowolona, nawet bardzo, gdy zobaczyłam tytuł artykułu. Tekst jednak mnie rozczarował. Spodziewałam się w nim odpowiedzi na pytania, które zadałam pod koniec czerwca w sprawie budynku szpecącego park.
Cytuję: ''W odpowiedzi na pyt.1337 odnośnie rozsypującego się hotelu w parku miejskim, napisał Pan: ''Nie ma niestety żadnych narzędzi prawnych, aby zmusić właściciela do wykonania remontu". Chciałam się dowiedzieć, czy nadzór budowlany wydał właścicielowi nakaz wyremontowania budynku. Może nie ma narzędzi do zmuszenia go do remontu, ale właściciel ma obowiązek utrzymywania budynku w należytym stanie technicznym (dotyczy to i bezpieczeństwa i estetyki) i przeprowadzania okresowych kontroli stanu budynku. Jeżeli takich kontroli nie wykonuje i nie stosuje się do zaleceń nadzoru budowlanego (usunięcia uchybień w określonym terminie) podlega karze grzywny. Czy taka kara (grzywna to minimum) została na niego nałożona? Czy miasto ma środki, by ten budynek wykupić? Czy rozmowy w sprawie wykupu były prowadzone z właścicielem? Bardzo proszę o odpowiedź chociaż na część pytań. Ten temat interesuje większość mieszkańców miasta, zwłaszcza teraz, gdy pozostała część parku wygląda tak pięknie."
Co wnosi informacja, że aktualny właściciel ma plany remontowe? Nawet nie napisano, jaki termin remontu deklaruje i czy w ogóle deklaruje jakikolwiek:(

gosc4

Post autor: gosc4 » 24 sie 2014, o 08:16

Po co burmistrzowi zadajesz pytania o terminy budowy pyywatnej posesji, zadaj je wlasficielowi, idz do pana stanczyka i zapytaj, moze ci odpowie. Mysl trochę przy zadawaniu pytan o prywatną wlasnosc.

ODPOWIEDZ