Gdzie na spacer?

Rozmowy na temat naszego miasta.
Awatar użytkownika
btfm
Bywalec

Gdzie na spacer?

Post autor: btfm » 12 mar 2011, o 16:56

Hej wszystkim!
Pytanie mam takie, gdzie można na spacer pójść? Albo w jakieś fajne miejsce posiedzieć? Bo ciepło się robi :-) Gdzie prócz Książa? Jakieś szczególne miejsca?
Ps. Jak dojść na stary książ? Bo podobno można przez Książ, przez "diabelski mostek"?
Jak tak to w którą to stronę się kierować? :-)
Albo jakieś fajne kawiarnie, żeby się udać na kawę czy piwko? No znam tam u nas ale może ktoś coś ciekawego podpowie.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
holek
Administrator

Re: Gdzie na spacer?

Post autor: holek » 12 mar 2011, o 17:45

jak sie wdrapiesz na tartaczna to mozesz sobie posiedziec i miec fajny widok, albo przejdz sie na stawy na koncu pelcznicy, tez zamek cisy... no chyba ze lubisz cywilizowane miejsca, to ja sie nie znam na takich ;)

btw uroczy masz avatar
Obrazek

Awatar użytkownika
btfm
Bywalec

Post autor: btfm » 12 mar 2011, o 18:31

holek pisze:jak sie wdrapiesz na tartaczna to mozesz sobie posiedziec i miec fajny widok, albo przejdz sie na stawy na koncu pelcznicy, tez zamek cisy... no chyba ze lubisz cywilizowane miejsca, to ja sie nie znam na takich ;)

btw uroczy masz avatar

Znaczy gdzie? :X bo nie wiem. Stawy dobry pomysł dzięki - lubię tam chodzić. Jeszcze jakieś pomysły? Bo też czasem chodzę na petrochemię, no wiecie - staw, ławeczki. Można sobie posiedzieć.
Avatar? Jeśli to komplement to dziękuję.

Awatar użytkownika
btfm
Bywalec

Post autor: btfm » 13 mar 2011, o 14:36

No ludzie, piszcie, czyżby to forum umarło? Piiiiszcie, czekam :-)

Awatar użytkownika
pawel
Moderator

Post autor: pawel » 13 mar 2011, o 17:54

Jest kilka miejsc, które uważam za magiczne, ale... one są magiczne dla mnie, a dla innych już niekoniecznie. Więc musisz poszukać sam. Ja najbardziej lubię miejsca z dobrym widoczkiem, a takich jest od groma.
Na stary Książ dojdziesz z Pełcznicy zielonym szlakiem wzdłuż wąwozu. (http://maps.google.com/?ie=UTF8&hq=&hne ... 4&t=h&z=19 (tutaj się zaczyna).

Awatar użytkownika
btfm
Bywalec

Post autor: btfm » 14 mar 2011, o 18:00

pawel pisze:Jest kilka miejsc, które uważam za magiczne, ale... one są magiczne dla mnie, a dla innych już niekoniecznie. Więc musisz poszukać sam. Ja najbardziej lubię miejsca z dobrym widoczkiem, a takich jest od groma.
Na stary Książ dojdziesz z Pełcznicy zielonym szlakiem wzdłuż wąwozu. (http://maps.google.com/?ie=UTF8&hq=&hne ... 4&t=h&z=19 (tutaj się zaczyna).
O dziękuję bardzo, to na pewno mi pomoże. Tylko że jestem "sama" a nie "sam" :-)
Bo jestem ona. Dziękuję, a jakie to magiczne miejsca?
Czekam na odpowiedzi jeszcze, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
pawel
Moderator

Post autor: pawel » 15 mar 2011, o 01:01

btfm pisze: Dziękuję, a jakie to magiczne miejsca?
Np. po obu stronach wąwozu Szczawnika niedaleko ul. Solnej są urocze miejsca z fajnymi widokami.
A w okolicach Zamku Cisy (dokładnie tutaj: http://maps.google.com/?ie=UTF8&hq=&hne ... 2&t=h&z=19) jest ambona, z której bardzo przyjemnie obserwuje się stada muflonów albo saren przebiegające łąką.
Stąd (http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 4&t=h&z=18) też jest fajny widok, w dodatku jest parę miejsc ogniskowych, można usmażyć kiełbaski, wypić piwko i popatrzeć na miasto. Bardzo miła miejscówka.

Domiss
Bywalec

Post autor: Domiss » 19 mar 2011, o 11:41

1) kup sobie jakąś mapę okolicy, to łatwiej będzie Ci trafić w różne miejsca (do większości ciekawych znanych miejsc jakieś tam szlaki jednak prowadzą)
2) Z uroczych zakątków jest jeszcze Jeziorko Daisy - hmmm, można dojść od stadionu Victorii przez ogródki działkowe lekko w prawo drogą do Lubiechowa, z Lubiechowa w las i np. zielonym szlakiem. Można też na ogródkach złapać lewą odnogę drogi i pójść czerwonym szlakiem, tylko że chyba w pewnym momencie trzeba z niego zboczyć (nie pamiętam w tej chwili, a moja mapa gdzieś się schowała ;) ).

Awatar użytkownika
btfm
Bywalec

Post autor: btfm » 19 kwie 2011, o 16:23

Dzięki super, jeszcze jakieś propozycje? :-)

ODPOWIEDZ