[21.05.2017] Pobicie przy placu Jana Pawła II

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:[ ;-( 8) ^_^ :-( :-) :-P :? :wub: :D :) ;) :( :o :shock: :-? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: [21.05.2017] Pobicie przy placu Jana Pawła II

[21.05.2017] Pobicie przy placu Jana Pawła II

autor: Adrian » 26 maja 2017, o 09:24

21 maja, wieczorem, przy placu Jana Pawła II doszło do pobicia Białorusinki przez grupę dziewczyn narodowości romskiej.

Jest godzina 20.30. Zmierzcha. Niedziela dobiega końca. Na placu Jana Pawła II na ławce siedzą dwie dziewczyny z Białorusi. Pracują w Świebodzicach. Mieszkają na ulicy Dworcowej. Nagle podchodzi do nich grupa kilku miejscowych dziewczyn. Trzy to Romki, jedna Polko-Romka. Są agresywne. Zaczynają się wyzwiska, kłótnia. Romki zaczynają bić Białorusinkę po głowie i twarzy. - Te Romki szły pijane – mówi nam świadek zdarzenia, który poinformował nas o brutalnym ataku. – W pewnym momencie zaatakowały tę dziewczynę. Biły ją, skakały po niej. Świadek twierdzi, że napaść była bardzo agresywna. – Ta dziewczyna po prostu siedziała – mówi o Białorusince” - podaje dzisiejsze wydanie Gazety Świebodzic.


Jedna z atakujących była wcześniej w ośrodku karno-wychowawczym. Razem z nią były jeszcze trzy dziewczyny. Policja potwierdza zdarzenie, w poniedziałek pobita Białorusinka złożyła oficjalne doniesienie. Policja ustaliła dwie napastniczki. Po napaści kobieta z obrażeniami głowy i twarzy została zabrana do szpitala Latawiec. Na szczęście rany okazały się powierzchowne. Tego samego dnia została wypisana.

Niestety, świebodzickie agresorki zniknęły. Dziewczyny mają kilkanaście lat, więc zajmie się nimi sąd dla nieletnich. Policja posiada inne nagranie niż to, które pojawiło się w internecie, ale niestety nie przedstawia ono samego zdarzenia, tylko moment po.

To nie jedyne tego typu zdarzenia. 15 maja patrol Straży Miejskiej został poinformowany przez mieszkańców, że na placu zabaw przy ulicy Młynarskiej imprezują trzy dziewczyny. Były to także Romki i były pijane. – Były głośne, wulgarne, wyzywały – mówi komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil. – Bardzo przeszkadzały mieszkańcom. Kobiety ukarano mandatami. Dwie – 100- złotowymi, trzecią aż 200-złotowym” Informuje Gazeta Świebodzic. Więcej informacji w dzisiejszym (26.05.2017) wydaniu.


Na górę