Świebodziczanie na ławkach

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:[ ;-( 8) ^_^ :-( :-) :-P :? :wub: :D :) ;) :( :o :shock: :-? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Świebodziczanie na ławkach

Re: Świebodziczanie na ławkach

autor: Pitt » 25 lis 2015, o 07:17

Maroon07 pisze:Poniżej lista kandydatów do "umieszczenia" na ławeczkach w Świebodzicach:

http://www.mojemiasto.swidnica.pl/?p=12976
Mam kupic ksiazke zeby sie dowiedziec czy co?


Nie ma Polskich wybitnych postaci historycznych ze Świebodzic. A za Niemców nie chce płacić ze swoich podatków. Chyba, że Radecki mieszaniec.

Re: Świebodziczanie na ławkach

autor: Maroon07 » 22 lis 2015, o 13:13

Poniżej lista kandydatów do "umieszczenia" na ławeczkach w Świebodzicach:

http://www.mojemiasto.swidnica.pl/?p=12976

Re: Świebodziczanie na ławkach

autor: helmud82 » 2 lis 2011, o 22:50

zdecydowanie super pomysł :)
sama bym sobie chętnie posiedziała i cykneła fotkę z Daisy bądź Mikuliczem :D
jakby nie było to zawsze jakaś promocja miasta

Re: Świebodziczanie na ławkach

autor: tola » 26 lut 2011, o 17:50

fajne, mi tez sie podoba :)

Re: Świebodziczanie na ławkach

autor: Basia » 26 lut 2011, o 17:44

Pomysł mi się podoba. Księżna Daisy mogłaby przysiąść na ławce na Placu Jana Pawła II, ponieważ widzę ją w otoczeniu pięknych kwiatów i fontanny. W rynku mógłby to być J.Mikulicz lub G.Becker spoglądający na nasz ratusz :-)

Re: Świebodziczanie na ławkach

autor: pawel » 22 lut 2011, o 20:26

Adrian pisze: Obecnie brakuje "śladów" dawnych, znanych świebodziczan. Kogo byście na ławeczkach widzieli - i gdzie? :-)
Może Fryderyk von Kramsta. Ale nie wiem czy to będzie takie proste umieścić Niemca na polskiej ławce, sądząc po tym cyrku, jaki odstawiają radni we Wrocławiu ws. uhonorowania Georga Bendera. (http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... z1Dk3g8wSr)

Świebodziczanie na ławkach

autor: Adrian » 22 lut 2011, o 19:21

Wspaniale prezentuje się nasz ratusz, po przeprowadzonym remoncie. Głównym założeniem kompleksowej rewitalizacji było przywrócenie mu, i jego otoczeniu, wyglądu z lat dwudziestych.
A gdyby tak rozważyć „zaludnienie” tego miejsca postaciami, które trwale zapisały się w historii naszego miasta? Nie musiałby to być pomnik. Wybrana osoba niekoniecznie musiałaby stanąć na piedestale, wręcz przeciwnie – mogłaby przysiąść na chwile na ławce.
W Świdnicy możemy „spotkać” Marie Kunitz (astronomkę, która żyła w XVIII wieku; jeden z kraterów na Wenus nosi jej imię), w Łodzi – Juliana Tuwima… A w Świebodzicach mógłby to być Gustav Becker. W przeszłości, z miastem, było związanych wiele wybitnych postaci: Jan Mikulicz, Emil Krebs, Wilhelm Niepelt, Maria Kramsta, Gustav Renner… W Pszczynie, na stylizowanej ławce, przysiadła na chwilę Daisy. Świebodziczanie z wielkim entuzjazmem witali ją, ilekroć pojawiała się w naszym mieście (począwszy od 1892 roku). Dlatego, ona także, mogłaby się znaleźć w pobliżu ratusza lub na Placu Jana Pawła II… Można również upamiętnić kogoś z powojennych, pionierskich czasów. Powstałby niezwykle malowniczy koloryt, gdyby z czterech stron siedzieli dawni mieszkańcy.
To tylko taka nieśmiała propozycja, która byłaby naszym hołdem dla wybranych postaci. Może więc, warto ją rozważyć? Ale to leży tylko w gestii naszych włodarzy.

"Dzieje Miasta" Luty 2011, autorzy: Maria Palichleb, Marek Mikołajczak


Wrzuciłem ten artykuł, ponieważ pomysł jest wart rozważenia. Obecnie brakuje "śladów" dawnych, znanych świebodziczan. Kogo byście na ławeczkach widzieli - i gdzie? :-)

Na górę